سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ,14 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۱
کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان مطرح کرد
احتمال بارش اولین رگبار باران پاییزی از عصرفردا/کاهش دمای 4تا7درجه ای هوا در استان
 
کارشناس اداره پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بعدازظهر یکشنبه تا اواخر وقت دوشنبه هفته جاری، شرایط برای وقوع اولین رگبار باران پاییزی همراه با رعدوبرق و بادشدید لحظه ای در استان فراهم می باشد.
علی ملاشاهی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون افزود: براساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی و مدل های جوی و پیرو اطلاعیه جوی شماره 31هواشناسی، از بعدازظهر یکشنبه تا اواخر وقت دوشنبه هفته جاری شرایط برای وقوع اولین رگبار باران پاییزی همراه با رعدوبرق و بادشدید لحظه ای در استان فراهم است.
وی ادامه داد: تمرکز بارش ها در نواحی مرکزی استان ( بزمان و خاش تا زاهدان) انتظار می رود و لغزندگی جاده ای و احتمال پرآب شدن موقتی مسیل ها و رودخانه های فصلی وجود دارد.
ملاشاهی بیان کرد: با تشدید جریانات شمالی دوشنبه تا صبح چهارشنبه هفته جاری، در زابل، زهک، هیرمند، هامون، نیمروز و مرز شرقی ( میرجاوه تا سراوان) و نوارغربی( شورگز تا زرآباد) وزش باد شدید و گردوخاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا رخ خواهد داد و این شرایط با شدت کمتر در سایر نقاط استان پیش بینی می شود.
وی گفت: دمای هوا از دوشنبه تا اوایل هفته آینده حدود 4 تا 7 درجه در سطح استان کاهش می یابد و در نقاط سردسیر مرکزی استان احتمال رخداد دمای کمینه حدود 0 تا 2- وجود دارد.
این کارشناس هواشناسی در توصیه هایی تاکید کرد: توصیه می شود در این مدت از اسکان و تردد درحاشیه مسیل ها، ارتفاعات و ساختمان های فرسوده خودداری شود، گلخانه داران اقدامات لازم برای جلوگیری از سرمازدگی محصولات به عمل آورند ,
جهت تامین و توزیع منابع انرژی نظیر نفت وگاز اقدام لازم صورت گیرد.

انتهای پیام//پ
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۵۴۶


ارسال