پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ,13 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۲
اعتیاد به نوجوانان رسید/قوطی های پلاستیکی منبع درآمد معتادان خیابانی
 
منطقه سیستان، واقع در شمال استان سیستان و بلوچستان و هم مرز با کشور افغانستان است، عمده فعالیت سوداگران مرگ در مرزهای ایران و افغانستان انجام می گیرد.

به گزارش عصر هامون به نقل از  ندای هیرمند؛ این روزها در حالی آمار ، فقر، بیکاری و از همه مهمتر اعتیاد در جامعه افزایش یافته است، که بسیاری از آمار ها نشان می دهند ، که جوانان و نوجوانان عمده قربانیان مواد مخدر در جامعه هستند.

گرچه اعتیاد ریشه عظیمی در تمام ملت ها پیدا کرده است، و هر کشوری به نحوی افراد معتاد را در خود پذیرفته اند، اما در سال های اخیر ، سن اعتیاد به گونه ای کاهش یافته که می تواند به عنوان یک تهدید محسوب شود.

منطقه سیستان، واقع در شمال استان سیستان و بلوچستان و هم مرز با کشور افغانستان است، عمده فعالیت سوداگران مرگ در مرزهای ایران و افغانستان انجام می گیرد، بسته های مواد مخدر به گونه ای از مرز های ایران عبور می کنند که هر کدام را می توان به عنوان یک تهدید بزرگ انسانی برای قشر جوان جامعه محسوب کرد.

حسین یکی از معتادانی است که در طول شبانه روز برای خرید مواد مخدر کارتن های خالی و همچنین ظروف پلاستیکی و یا بطری های آب معدنی را جمع اوری می کند.

وی به خبرگار ندای هیرمند گفت: هر شب سطل های زباله را برای امرار معاش و همچنین تهیه پول مواد مخدر باید خالی کنم .

 

 

 

 

 

حسین  با بیان اینکه از نوجوانی به مصرف مواد مخدر روی آورده است افزود: در برخی از واقع اگر در طول روز انرژی کافی در بدن باشد می توانم در جابجایی  وسایل برخی از فروشگاه ها همکاری کنم و مزد دریافت کنم البته این موضوع بستگی به انرژی بدن و مواد مصرفی ام دارد.

وی  کارتن های خالی در دستش را جا به جا می کند و می گوید: همچنین می توانم برای برخی از شهروندان آواز بخوانم تا پولی در جیب من بگذارند.

حسین که به دلیل پخش کلیپ ها و تصاویرش مدتی معروف فضای مجازی نیز شده بود گفت: جمع اوری کارتن و پلاستیک بهترین راه برای تهیه مواد مخدر است، که این روزها این گونه افراد نیز در شهرها زیاد شده اند.

بیکاری قشر جوان این روزها به گونه ای افزایش یافته است که هر یک از جوانان می توانند طعمه ای برای سوداگران مرگ باشند، توجه خانواده ها به فرزندان خود می تواند از عوامل ناگوار آینده جلوگیری کند.

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ و.ش

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۶۲۰


ارسال