يکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ,1 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۲
در سایه بی غفلتی مسئولین رخ داد؛
فاجعه زیست محیطی در سراوان/بوی تعفن لاشه های مرغ نفس شهروندان را به شماره انداخت+تصویر
 
شهروندان سراوانی از رها سازی لاشه های مرغ و پسماندهای حاصل از کشتار روز در شرق مسکن مهر گلایه مند هستند و خواستار رسیدگی فوری از سوی متولیان امر شدند.
به گزارش عصرهامون، به نقل از شستون، در تماسی که یکی شهروندان سراوانی با این پایگاه خبری داشت،  از رها سازی لاشه و پسماند های مرغ  در  شرق مساکن مهر بسیار گلایه مند بود و اظهار داشت: پسماند های حاصل از کشتار مرغ در حجم بسیار زیاد در طبیعت و شرق مسکن مهر به طول دو کیلومتر به صورت غیر بهداشتی رها شده است.

وی با اشاره به خالی از سکنه بودن تعدادی از واحد های مسکن مهر، افزود: هفته ها به دنبال یافتن حل شیوع بوع نامطوع در واحد های مسکن مهر بوده اند،  که سرانجام محل َبوی نامطبوع را در شرق مسکن مهر یافتند.

این شهروندان سراوانی گفت: محل دپو غیر بهداشتی پسماند های حاصل از کشتار روز مرغ به مأمن امنی برای لاشخورها و دیگر حیوانات وحشی مانند سگ تبدیل شده است.

وی با اشاره به وجود قنات دزک و پشت بند خاکی در منطقه مذکور، ادامه داد: اگر مقابل این اقدام گرفته نشود امکان رخ دادن فاجعه زیست محیطی برای انسان ها و حیوانات وجود دارد.

در پیگیری هایی که خبرنگار شستون از موسی دهقان نژاد رییس یگان حفاظت محیط زیست شهرستان سراوان داشت، وی با اشاره به اینکه هر مرغداری موظف است کوره لاشه سوز داشته باشد، گفت: این اقدام غیرقانونی است و با افراد خاطی برخورد می شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۷۵۱
مرجع : شستون


ارسال