چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ,12 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۶
مدیر عامل شرکت سیمان خاش:
سالانه یک میلیون و ۳۶۳ هزار تن سیمان خاش به ۲۵ کشور دنیا صادر می شود
 
مدیر عامل شرکت سیمان خاش گفت: سالانه یک میلیون و 363 هزار تن سیمان به 25 کشور دنیا صادر می شود و این شرکت ظرفیتی ارزشمند برای ایجاد اشتغال و تولید در منطقه به شمار می آید.
به گزارش عصر هامون خسرو جامعی در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما اظهار کرد: تولید سالانه سیمان در این واحد تولیدی و صنعتی افزون بر یک میلیون تن در سال بوده که محصولات تولیدی در شرکت متنوع است.
وی تصریح کرد: دریافت تندیس برتر مرغوبیت از شستا، موفقیت در مباحث صنعت سبز کشور، نمونه صنعتی استاندارد و صادرات و حامی مصرف کننده و واحد نمونه صنعتی در کشور سبب ارتقای شاخصهای خدمت و بازارپسندی محصولات شرکت شده است.
جامعی با بیان اینکه کارگران موتور محرکه تولید و اشتغال در کشور محسوب می شوند، گفت: روزانه دو هزار و 600 تن کلینکر و سه هزار تن سیمان در این شرکت تولید و به بازار های داخلی و خارجی عرضه می شود.
وی با بیان اینکه سیمان خاش ظرفیتی ارزشمند برای ایجاد اشتغال و تولید در منطقه به شمار می آید، افزود: تولید سالانه یک میلیون و 16 هزار تن کلینکر و صادرات 347 هزار تن سیمان و کلینکر و صادر شدن محصولات به حدود 25 کشور دنیا و اجرای پروژه های مختلف عمرانی و خدمت رسانی در محیط کارخانه مانند تصفیه آب صنعتی و گازکشی و صنایع زیست محیطی توانسته به موفقیت شرکت کمک کند.
مدیر عامل شرکت سیمان خاش با بیان اینکه مردم ساکن در جوار این واحد تولیدی و صنعتی از مزایای فعالیت کارخانه بهره می برند، خاطرنشان کرد: در شرکت سیمان خاش سامانه کنترل بار خودکار و سامانه بارگیری و نیروگاه خورشیدی در دست اقدام است.
 
 
وی در پاسخ به برخی شکایت های مردمی در مبحث تهدید های زیست محیطی، توضیح داد: سامانه فیلتراسیون سیمان خاش از سوی محیط زیست کشور سنجش و کنترل می شود و هر چند ماه یکبار کار سرویس آن صورت می پذیرد.
جامعی گفت: شرکت سیمان از معادن بکر و منحصر به فردی بهره می برد که تولیدات آن همواره با کیفیت برتر و ممتاز همراه بوده، یکی از تولیدات سیمان خاش، محصول سیمان پوزولانی است.
وی با بیان اینکه این نوع سیمان از اختلاط ۱۵ تا 40 درصد پوزولان تولید می شود، ادامه داد: به علت کاهش چشمگیر فاز CسهA مخلوط، در محیط هایی که حاوی املاح توام کلر و سولفات که سیمانهای تیپ پنج کارآیی دارند استفاده شده است.
جامعی با بیان اینکه بتن ساخته شده در این کارخانه سیمان از دوام و پایایی قابل ملاحظه ای برخوردار است، یادآور شد: در حال حاضر در سد آشار سراوان از این نوع سیمان استفاده می شود.
وی با بیان اینکه تحقیقات انجام گرفته طی سالیان اخیر بهترین درصد اختلاط را 30 درصد پوزولان تعیین کرده اند، گفت: این پوزلان در همه مواردی که نیاز به استفاده از سیمانهای تیپ یک، دو، چهار و پنج دارد قابلیت دارد و این سیمان به آرامی مقاومت پیدا کرده و دارای بالاترین رشد مقاومت دراز مدت و کمترین نفوذپذیری است.
مدیر عامل شرکت سیمان خاش تاکید کرد: استفاده از این نوع سیمان در محیطهای خورنده ی حاوی املاح توام کلر و سولفات، سدها، شوره زارها، کانالهای آب و فاضلاب، بتن ریزیهای حجیم از نوع غلطکی(RCC) و کلیه سواحل جنوبی کشور توصیه می شود.
وی با اشاره به مزایای سیمان پوزلان ، اذعان کرد:‌ مقاومت بسیار بالا در مقابل عوامل خورنده سولفات، کلر و قلیایی، داشتن طیف وسیعی از ویژگی های مورد نیاز انواع سیمان ها، گسترده بودن موارد مصرف، مناسب بودن قیمت آن در مقایسه با سیمانهای تیپ چهار و پنج و مناسب بودن در ساخت و سازهای دریایی، سواحل،مناطق گرمسیر از مزایای سیمان پوزلان است.
جامعی گفت: سیمان پرتلند پوزولانی نوع تولید عمده کارخانه سیمان خاش را تشکیل می دهد که از اختلاط پنج تا ۱۵ درصد پوزولان تولید می شود و با توجه به اینکه کلینکر استفاده شده در این نوع  سیمان تیپ دو است  لذا مقاومت حاصله از آن در مقابل عوامل مخرب بتن نسبت به انواع مشابه افزایش می یابد.
انتهای پیام/3028
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۹۸۸
مرجع : تفتان ما


ارسال