چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ,12 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۹
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خاش:
رتبه دوم کانون های فرهنگی مساجد سیستان و بلوچستان به خاش اختصاص دارد
 
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خاش گفت: رتبه دوم کانون های فرهنگی و هنری مساجد سیستان و بلوچستان به این شهرستان اختصاص دارد و کانون های مساجد در حقیقت مهمترین قسمت هر مسجدی هستند.
به گزارش عصر هامون ؛ تیمور کرد در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما، افزود: با تلاش های انجام داده و حمایت های استان رتبه دوم کانون های مساجد در استان از نظر تعداد کانون ها و تجهیز کانون فرهنگی مساجد، توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خاش کسب شد.
وی بیان کرد: اجرای اولین آزمون قرآنی از زندانیان و شرکت سی نفر و قبولی بیست و پنج نفر، اعزام استاد تئاتر و موسیقی برای زندان و کسب رتبه های برتر و نیز استفاده از توان حافظان قرآن کریم برای کمک به رشد فکری و دینی زندانیان از اول امسال مورد توجه این اداره بوده است.
کرد ادامه داد: حضور و دعوت تعزیه خوان و مداح از طرف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خاش بی سابقه بوده و مسئولان ارشاد استان و منطقه ارادت خود را به ساحت ائمه اطهار(ع) نشان دادند.
 
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خاش گفت: پروژه سالن اجتماعات و مهمانسرای هنرمندان برای اولین بار در این شهرستان به پایان رسید و نخستین برنامه فرهنگی هنری ارشاد را در بخش ایرندگان را به نام "ایران دگار" شعر استانی اجرا کردیم.
 
کرد افزود: نخستین ایستگاه اجرای برنامه عروسکی، اولین برنامه پخش زنده صدا و سیما به مدت یک هفته، بحث بیمه هنرمندان به این گستردگی عضویت هنرمندان در صندوق حمایت از هنرمندان، زمین هنرمندان، ثبت اولین انجمن های قانونی شعر و موسیقی، اجرای برنامه قصه گویی و عروسک گردانی برای مدارس و مهدهای کودک با موضوعات سبک زندگی اسلامی و فرهنگ شهرنشینی و حقوق شهروندی از جمله مهمترین فعالیت های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خاش است.
 
وی با بیان اینکه بسیاری از فعالیت ها و اقدامات این اداره از ابتدای امسال تاکنون، حتی در سی و چندسال اخیر بی سابقه بوده است، خاطرنشان کرد: کسب دومین رتبه در ایجاد کانون های فرهنگی مساجد استان، ثبت اولین موسسه تک منظوره، کسب مقام های برگزیده در موسیقی و رشته تک نوازی در دو رشته رباب و بنجو و اقدامات بسیار زیاد رفاهی و حمایتی برای هنرمندان از جمله دست آوردهای این اداره در مدت یک سال اخیر بوده است.
 
رئیس اداره ارشاد خاش با بیان اینکه باید به جوانان ساکن این استان اهمیت داده شود، گفت: این دستاوردها و برنامه های موفق فرهنگی حاصل اعتماد برقشر جوان و بومی و از خود بدنه ارشاد است.
 
انتهای پیام/3028
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۹۹۱
مرجع : تفتان ما


ارسال