سه شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ ,7 April 2020
مشارکت ضعیف مردم سیستان منجر به افزایش آمار مبتلایان به کرونا شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل:

هادی میرزایی با بیان اینکه سطح مشارکت مردم در طرح فاصله گذاری اجتماعی تاثیر مستقیمی در مدیریت و مهار کرونا دارد، گفت: همکاری ضعیف مردم سیستان در این طرح، منجر به افزایش آمار مبتلایان به کرونا شد.

 
مهرداد جهاندیده گفت: شایعات موجود در مورد ثبت نام برای مستمری بیکاران و سرپرستان خانواده ها مورد تایید نیست و نباید شهروندان به هر پیامی در شبکه های اجتماعی توجه کنند.
وحید پورمردان گفت: کرونا وصله ناجوری است که در مقابل خدمت رسانی محیط بانان سیستان و بلوچستانی محکوم به شکست می باشد.
ایوب کرد از صادرات 2 میلیون و 92 هزار و 975 تن کالا توسط 86 هزار و 216 دستگاه کامیون از پایانه های مرزی میرجاوه و میلک در سال 98 خبر داد.
نمایندگان مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با گلایه از تصمیمات غیرکارشناسانه رئیس جمهور، بر لزوم توجه به تصمیماتی که توسط هر مسئولی در این برهه از زمان گرفته می شود تاکید کردند.
سردار امان الله گشتاسبی فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: ۲۴ هزار نفر در قالب ۵۸۶ تیم در قرارگاه پدافند زیستی جهت مقابله با ویروس کرونا سازماندهی شده اند.
رسول راشکی گفت: در طی بارندگی های چند روز اخیر در جنوب سیستان و بلوچستان به بیش از 294 آسیب دیده توسط جمعیت هلال احمر استان امداد رسانی شد.
در پی شیوع ویروس کرونا در کشور و تعطیلی مراکز جمعیتی، باشگاه های ورزشی استان نیز غیرفعال و به واسطه این اقدام پیشگیرانه خسارت زیادی متوجه مالکان این مراکز پرطرفدار شده است.
سید محمد هاشمی شهری گفت: از ابتدای اسفند ماه نمودار مبتلایان به کورونا در استان سیر صعودی داشته به گونه ای که در حال حاضر تعداد موارد مثبت آزمایشگاهی کرونا در سیستان و بلوچستان به٢٩۴ نفر رسیده است.
محسن گل محمدی گفت: دستگاه قضا با متخلفان، محتکران، شایعه پراکنان در فضای مجازی و همچنین واحد های صنفی متخلفی که به طرح فاصله گذاری اجتماعی توجه نکنند برخورد قاطع خواهد کرد.
فاطمه کمیلی با بیان اینکه تا مهار کرونا در کنار مردم هستیم، گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا همه روزه توسط کانون های بسیج جامعه پزشکی در اقصی نقاط مختلف سیستان وبلوچستان، شاهد گندزدایی و ضدعفونی نقاط حساس و اصلی شهر و روستاها هستیم.
منتخبین مردم سیستان وبلوچستان در مجلس شورای اسلامی خواستار راه اندازی دبیرخانه مجمع نمایندگان در مرکز استان به جهت پیگیری مصوبات این مجمع شدند.
سید مهدی طباطبایی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: افزایش 2/5 برابری موارد مثبت و مرگ میر کرونا در سیستان و بلوچستان در طی 10 روز گذشته نگران کننده است.
قاسم حسن زاده گفت: به دنبال درگیری اشرار مسلح در منطقه مرزی «بم پشت» شهرستان سراوان با نیروهای بسیجی، یکی از بسیجیان منطقه به شهادت رسید.
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه مبارزه با کووید19 جلوه‌ ای ماندگار از همدلی و ایثار نیروهای جهادی را به نمایش گذاشت، حضور بسیج در خط مقدم مبارزه با کرونا را ستودنی دانستند.
مهدی حسینی از بازدید و بررسی 2هزار و 500مرکز تولید، بسته بندی و توزیع فرآورده خام دامی در استان خبر داد.
 
گزارش تصویری/مقابله جهادی با ویروس منحوس کرونا، سهم بسیجیان جامعه پزشکی در سیستان و بلوچستان  
گزارش تصویری/ بسیج و سپاه هنوز در کنار مردم اند  
گزارش تصویری/ افتتاح کارگاه تولید ماسک در پایگاه امام علی(ع) نیروی دریایی سپاه  
12 سوال کرونایی از سازمان بهداشت جهانی - بخش سوم
پوستر/ آلاله های شعبانیه پرچمداران
12 سوال کرونایی از سازمان بهداشت جهانی - بخش اول
اینفوگرافیک/ چگونه کرونایی نشویم!؟
اینفوگرافیک/ چگونه از ماسک استفاده کنیم
اینفوگرافیک/ تعطیلات؛ کرونا و دیابت!
کاریکاتور/ توصیه به نامزدهای انتخاباتی مجلس
کاریکاتور/ سربازان آمریکایی در تله
دیشب یک سیلی زده شد؛ آمریکا باید از منطقه برود+کاریکاتور
 
 
رونق توریسم، راهکاری برای تحقق اقتصاد مقاومتی/ سیستان و بلوچستان بهشت طبیعی و گردشگری ایران
فتونیوز/از پیگیری برای آزادی مرزبانان ربوده شده تا هشدار دربارهfatf
فوتونیوز/ عاشق سیستان و بلوچستان هستم
موسیقی سنتی سیستان و بلوچستان  
تصاویری زیبا از بازار زاهدان