تاریخ انتشار :چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۲
مجتبی میرحسینی گفت: با افتتاح 31 پروژه جدید تا دهه فجر، سیستان و بلوچستان دارای 82 اقامتگاه بوم گردی می شود که همه آن ها در روستاها واقع شده است.
31 اقامتگاه بوم گردی جدید در سیستان و بلوچستان افتتاح می شود/توانمندسازی جوامع روستایی در دستور کار
مجتبی میرحسینی، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: در حال حاضر 51 اقامتگاه بوم گردی در سیستان و بلوچستان فعال است و با افتتاح پروژه های جدید تا دهه فجر 82 مورد اقامتگاه بوم گردی در استان خواهیم داشت که همه آن ها در روستاها واقع شده است.

وی اظهار کرد: سفر به روستاها در دوران شیوع کرونا به طور کامل لغو شد، اما داخل شهرها سفرهای اجباری و کاری انجام می گرفت که به همین دلیل هتل ها فعال بود و فقط ضریب اشغال کاهش یافت.

این مقام مسئول تصریح کرد: فلسفه تشکیل اقامتگاه بوم گردی این است که در کنار زندگی روستایی چند واحد را به اقامتگاه بوم گردی اختصاص دهیم، یعنی هسته و پوسته اقامتگاه به سمت سنتی و بر اساس همان شرایط بوده و فقط چند اتاق برای جذب گردشگر در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: بنابراین در طراحی اقامتگاه های بوم گردی به این نکته توجه شد که روستاییان به لحاظ معیشتی و اقتصادی دچار ضرر نشوند، هرچند واحدهای بوم گردی هم داریم که کاملا به جذب مسافر اختصاص یافته است و آسیب های بیشتری دیده اند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: در بیشتر اقامتگاه های بوم گردی، خانواده ها و فعالان گردشگری در روستاها در کنار جذب مسافر زندگی معمولی خود را انجام می دادند، به همین دلیل در دوران کرونا  کمتر ضرر کردند.

این مقام مسئول گفت: ایجاد اقامتگاه های بوم گردی با هدف آموزش و توانمندسازی جوامع محلی در دستور کار قرار گرفته است.

انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdcjayevouqettz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود