تاریخ انتشار :پنجشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۴
علیرضا جلالزایی گفت: با رایزن های اقتصادی سفارت های مستقر در کشورمان هماهنگی هایی انجام دادیم که همچنان ادامه دارد تا بتوانیم صادرات صنایع دستی به صورت مشخص و معین به تمام نقاط دنیا داشته باشیم.
تلاش ها برای افزایش صادرات صنایع دستی سیستان و بلوچستان/ توانمندسازی خانواده ها در دستور کار قرار گرفت
علیرضا جلالزایی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: با رایزن های اقتصادی سفارت های مستقر در کشورمان هماهنگی هایی انجام دادیم که همچنان ادامه دارد تا بتوانیم صادرات صنایع دستی به صورت مشخص و معین به تمام نقاط دنیا داشته باشیم.

این مقام مسئول تصریح کرد: در حال حاضر نیز کشورهای حاشیه خلیج فارس، اروپا و کشورهای آفریقایی و ... مقصد صنایع دستی سیستان و بلوچستان است و برای بازاریابی و فروش محصولات صنایع دستی برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در کشور پاکستان برنامه ریزی شد.

وی ادامه داد: اما با توجه به اینکه برای حضور صنعتگران و حمل و نقل تولیدات آن ها به این کشور دغدغه هایی وجود داشت این نمایشگاه لغو که برنامه ریزی های جدیدی در این زمینه انجام شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: برنامه ریزی های زیادی در زمینه صنایع دستی انجام شده است که در صورت تحقق آن ها در حوزه تولید و فروش آثار صنعتگران سیستان و بلوچستان تحول زیادی رخ می دهد.

جلالزایی تصریح کرد: بسیاری از محصولات صنایع دستی خاص پسند هستند و به دنبال ارائه آموزش های لازم به صنعتگران هستیم تا بتوانند محصولات خود را به صورت ویژه به فروش برسانند.

وی اظهار کرد: در بسیاری از خانه ها کوره سفال منتقل کردیم تا خانواده ها توانمند شوند و در خانه خود محصولات صنایع دستی را تولید کنند که در سراوان این اقدام رخ داده است.

انتهای پیام/
 
http://asrehamoon.ir/vdcjaxevyuqetaz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود