کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

مدیرکل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان خبر داد؛

تلاش ها برای افزایش صادرات صنایع دستی سیستان و بلوچستان/ توانمندسازی خانواده ها در دستور کار قرار گرفت

16 بهمن 1399 ساعت 8:04

علیرضا جلالزایی گفت: با رایزن های اقتصادی سفارت های مستقر در کشورمان هماهنگی هایی انجام دادیم که همچنان ادامه دارد تا بتوانیم صادرات صنایع دستی به صورت مشخص و معین به تمام نقاط دنیا داشته باشیم.


علیرضا جلالزایی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: با رایزن های اقتصادی سفارت های مستقر در کشورمان هماهنگی هایی انجام دادیم که همچنان ادامه دارد تا بتوانیم صادرات صنایع دستی به صورت مشخص و معین به تمام نقاط دنیا داشته باشیم.

این مقام مسئول تصریح کرد: در حال حاضر نیز کشورهای حاشیه خلیج فارس، اروپا و کشورهای آفریقایی و ... مقصد صنایع دستی سیستان و بلوچستان است و برای بازاریابی و فروش محصولات صنایع دستی برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در کشور پاکستان برنامه ریزی شد.

وی ادامه داد: اما با توجه به اینکه برای حضور صنعتگران و حمل و نقل تولیدات آن ها به این کشور دغدغه هایی وجود داشت این نمایشگاه لغو که برنامه ریزی های جدیدی در این زمینه انجام شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: برنامه ریزی های زیادی در زمینه صنایع دستی انجام شده است که در صورت تحقق آن ها در حوزه تولید و فروش آثار صنعتگران سیستان و بلوچستان تحول زیادی رخ می دهد.

جلالزایی تصریح کرد: بسیاری از محصولات صنایع دستی خاص پسند هستند و به دنبال ارائه آموزش های لازم به صنعتگران هستیم تا بتوانند محصولات خود را به صورت ویژه به فروش برسانند.

وی اظهار کرد: در بسیاری از خانه ها کوره سفال منتقل کردیم تا خانواده ها توانمند شوند و در خانه خود محصولات صنایع دستی را تولید کنند که در سراوان این اقدام رخ داده است.

انتهای پیام/
 


کد مطلب: 134770

آدرس مطلب :
http://www.asrehamoon.ir/interview/134770/تلاش-افزایش-صادرات-صنایع-دستی-سیستان-بلوچستان-توانمندسازی-خانواده-دستور-کار-قرار-گرفت

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir