تاریخ انتشار :شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۸
مبین علی میر گفت: در ۲ ماه نخست امسال حدود ۱۹۲ هزار تن کالا از بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۷۰ درصد رشد را نشان می دهد.
رشد ۳۷۰ درصدی صادرات کالا از بازارچه های مرزی/ سیستان و بلوچستان منعی در واردات کالا به کشور ندارد
مبین علی میر، مدیر بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: در ۲ ماه نخست امسال حدود ۱۹۲ هزار تن کالا از بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۷۰ درصد رشد را نشان می دهد.

وی بیان کرد: در این مدت هزارو بیست و چهار راس دام شامل گاو و گوساله و شتر از بازارچه های مرزی وارد استان شده است.

مدیر بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: با توجه به مصوبه های هیئت دولت ورود برنج، انبه، چای، کنجد، و اقلام میوه های گرمسیری آزاد است که تجار می توانند با ثبت آماری این کالاها را به استان و کشور وارد کنند و از تخفیف های ویژه بهره مند شوند.

میر اظهار کرد: همچنین در حال حاضر سیمان، آهن، مواد غذایی، لوازم یدکی، خرما و دیگر محصولات کشاورزی مانند گوجه و سیب زمینی از بازارچه های مرزی صادر می شود.

وی ادامه داد: تجار می توانند واردات کالا را انجام دهند و از تخفیف های ویژه کوله بران و مرزنشینان بهره مند شوند، سیستان و بلوچستان هیچ منعی در ورود کالا ندارد و واردات همه کالاها از بازارچه های مرزی آزاد است.

مدیر بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در حال حاضر هشت بازارچه در سیستان و بلوچستان فعال است، عنوان کرد: تجارت در بازارچه های مرزی به معنی واقعی صادرات غیر نفتی را شامل می شود و کمک قابل توجهی به چرخه اقتصاد و تولید کشور دارد.

انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdcc1mqsi2bq1o8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود