تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۰
مبین علی میر گفت: از شنبه هفته جاری حدود هزار تن انبه ازطریق بازارچه های مرزی و گمرکات با روش ثبت آماری توسط پیله وران وارد استان شده است.
واردات انبه از بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان آغاز شد/ فرصتی برای جبران تعهدات ارزی پیله وران
مبین علی میر، مدیر بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: از شنبه هفته جاری حدود هزار تن انبه ازطریق بازارچه های مرزی و گمرکات با روش ثبت آماری توسط پیله وران وارد استان شده است.

وی ادامه داد: پیش بینی می شود ۳۵ تا ۴۰ هزار تن انبه برای امسال از طریق بازارچه های مرزی وارد استان و کشور شود که نیازمند همکاری دیگر دستگاه هاست.

میر اضافه کرد: باتوجه به فرصت پیش آمده پیله وران سریعا نسبت به انجام وارادت اقدام تا تعهدات ارزی آنها برآورده شود، در غیر این صورت مشمول جریمه خواهند شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: ۲۰ درصد از این میزان واردات انبه سهمیه استان است و تلاش می شود قیمت این محصول کشاورزی در استان و کشور کاهش یابد.

مدیر بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: با توجه به مصوبه های هیئت دولت ورود برنج، انبه، چای، کنجد، و اقلام میوه های گرمسیری آزاد است که تجار می توانند با ثبت آماری این کالاها را به استان و کشور وارد کنند و از تخفیف های ویژه بهره مند شوند.

میر اظهار کرد: همچنین در حال حاضر سیمان، آهن، مواد غذایی، لوازم یدکی، خرما و دیگر محصولات کشاورزی مانند گوجه و سیب زمینی از بازارچه های مرزی صادر می شود.

وی ادامه داد: تجار می توانند واردات کالا را انجام دهند و از تخفیف های ویژه کوله بران و مرزنشینان بهره مند شوند، سیستان و بلوچستان هیچ منعی در ورود کالا ندارد و واردات همه کالاها از بازارچه های مرزی آزاد است.

مدیر بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در حال حاضر هشت بازارچه در سیستان و بلوچستان فعال است، عنوان کرد: تجارت در بازارچه های مرزی به معنی واقعی صادرات غیر نفتی را شامل می شود و کمک قابل توجهی به چرخه اقتصاد و تولید کشور دارد.

انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdch-6nzw23nxxd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود