تاریخ انتشار :شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۰
علیرضا میربهاءالدین، مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان از پایان امدادرسانی به سیل زدگان جنوب استان خبر داد.
پایان امدادرسانی به آسیب دیدگان از سیلاب در سیستان و بلوچستان/ بالغ بر ۳۰ هزار نفر امدادرسانی شدند
به گزارش عصرهامون، علیرضا میر بهاءالدین مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان بیان کرد: عملیات امدادرسانی به ۳۰ هزار و ۱۱۵ نفر آسیب دیده توسط ۷۳۳ تیم عملیاتی در استان انجام گرفت.

وی افزود: از ۹ لغایت ۲۴ دی ماه ۳۳۹ روستا و ۱۷ شهرستان این استان که دچار سیلاب و آبگرفتگی شده بودند امدادرسانی شده اند.

این مسئول ادامه داد: همچنین در این مدت ۱۴ هزار و ۱۰۶ نفر از آسیب دیدگان و متاثرین از سیل در چادرهای این جمعیت اسكان اضطراری یافتند.

وی گفت: هزار و ۸۸۴ دستگاه چادر،۲ هزار و ۹۲۷ تخته موکت،۱۴ هزار و ۷۴۴ تخته پتو و ۱۱ هزار و ۱۳۱ کیلوگرم نایلون اقلامی بودند که برای اسکان اضطراری توزیع و مورد استفاده قرار گرفت.

میربها ءالدین به توزیع ۲هزارو سه بسته مواد غذایی ۷۲ ساعته اشاره كرد و گفت: علاوه بر این ۲۴ بسته غذایی یک ماهه،۱۹ هزار و  ۱۴۲ قوطی کنسرو، ۹ هزار و ۷۵۱ کیلوگرم برنج و همچنین اقلام ضروری دیگر از قبیل‌ ۲۶ هزار و ۸۳۴ بطری آب معدنی، ۵۴۲ کیلوگرم حبوبات، ۲ هزار و ۷۹ کیلو گرم قند و شکر، ۴۹۵ کیلوگرم چای، ۸۳ شعله فانوس، ۲۰۰ شعله والور، ست ظروف و مواد بهداشتی بین سیل زدگان توزیع شده است.

این مسئول اظهار کرد: با توجه به پایان بارندگی و پایدار شدن اوضاع جوی، امدادرسانی به آسیب دیدگان توسط  سه هزار و ۸۲۷ نفر روز نجاتگر در قالب ۷۳۳ تیم روز عملیاتی پس از ۱۶ روز تلاش مستمر این افراد در مناطق آسیب دیده به پایان رسید.

انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdcc0pqs42bq018.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما