تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۵
علیرضا شهرکی، مدیرکل دفتر ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: به علت بارش باران در شهرستان خاش دو روستا در منطقه چاه احمد به علت بافت فرسوده خانه ها تخلیه و ساکنان آن اسکان اضطراری یافتند.
محور مواصلاتی در منطقه چاه کیچی و دشت لوت همچنان بسته است/ خانه های فرسوده روستایی در خاش تخلیه شدند
علیرضا شهرکی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون در خصوص آخرین وضعیت بارندگی در سیستان وبلوچستان، بیان کرد: با فعالیت سامانه بارشی در اقصی نقاط استان شاهد نزول باران این رحمت الهی در مناطق مختلف به ویژه شهرستان های دلگان، خاش، شمال استان و مرکز زاهدان بودیم.

وی افزود: با توجه به شرایط موجود در شهرستان دلگان، محور مواصلاتی در منطقه چاه کیچی و منطقه دشت لوت همچنان بسته بوده و سامانه بارشی در آنجا فعال است.

مدیرکل دفتر ستاد مدیریت بحران استانداری افزود: در شهرستان خاش نیز به علت بارش باران مجبور به تخلیه دو روستا در منطقه چاه احمد و اسکان اضطراری ساکنین شدیم، چرا که از باب خانه های قدیمی و فرسوده احساس نگرانی وجود داشت.

بازگشایی دریچه های تخلیه سد کمال‌خان و روانه شدن سیلاب به سمت سیستان

وی در بخش دیگر سخنان خود به بازگشایی دریچه های تخلیه سد کمال‌خان و روانه شدن سیلاب به سمت سیستان اشاره کرد و گفت: گزارش ها حاکی از بازگشایی دو دریچه از سد کمال‌خان دارد که بر اساس پیش بینی ها طی 48 ساعت آینده آب وارد حوزه سیستان خواهد شد، قاعدتا با توجه به سامانه بارشی که در استان بود میزان بارندگی ها در افغانستان قوی تر بوده که اینها کمک می کند تا آورده آب خوب باشد.

این مسئول ادامه داد: هفته گذشته با تشکیل یک تیم تخصصی ستاد مدیریت بحران و کارشناسان مربوطه دستگاه های اجرایی، تمام مسیرها مورد بازدید فنی قرار گرفته و مواردی که مشکل ساز بوده برطرف شده، امید است با ورود آب دغدغه ای نداشته باشیم و این آب ها به درستی مدیریت شوند.
 
انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdci3wazvt1a552.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما