تاریخ انتشار :يکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۷
حاج محمد مهدی گرگیچ یکی از بزرگان و ریش سفیدان طایفه گرگیچ در شهرستان زاهدان گفت: با گذشت چهل و سه سال از عمر پر برکت انقلاب اسلامی ایران همچنان وحدت، تبعیت از ولایت و همراهی توده مردم با انقلاب و نظام رمز موفقیت به شمار می رود.
حضور، وحدت و اطاعت مردم از رهبری؛ رمز ماندگاری انقلاب اسلامی است/ توسعه، پیشرفت و آبادانی ثمره 43سال تلاش
حاج محمد مهدی گرگیچ در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به اینکه 43 سال پیش در چنین ایامی در شهر زاهدان حضور داشتم، بیان کرد: به یاد دارم که حرکت های مردمی برای انقلاب اسلامی در بهمن ماه آغاز و مدارس تعطیل شده بود.

وی با بیان اینکه حرکت های انقلابی مردم در زاهدان با رهبری "آیت الله کفعمی" و "مولوی عبدالعزیز ملازاده" انجام شد، تصریح کرد: به یاد دارم قبل از اینکه انقلاب شود با تمام فراز و نشیب های موجود، از هر مدرسه یک نماینده در اداره کل آموزش و پرورش جمع شده تا رای گیری مبنی بر تعطیلی مدارس انجام شود، بنده هم با این موضوع موافقت کردم زیرا احتمال بروز مشکلاتی برای دانش آموزان وجود داشت، در این برهه معلمان حرکت های انقلابی را شروع کرده حتی تعدادی قبل از انقلاب شهید شدند؛ اما از آنجایی که بنده فرهنگی و معلم بودم خیلی کم اقدام به نصب یا پخش بیانیه کرده ولی در تمامی راهپیمایی ها و تجمعات مشارکت داشتم.

گرگیچ با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب شاهد پیشرفت در عرصه های مختلف و ارائه خدمت به مردم بودیم، گفت: خدمات زیادی در عرصه های محرومیت زدایی، آبادانی، اشتغال، راه، آموزش، دانشگاه و سایر موارد به مردم در این 43 سال ارائه شده که تا قبل از آن مردم به ویژه در این خطه از کشور از کمترین ها هم بی بهره بودند.

وی با تاکید بر این مطلب که با پیروزی انقلاب اسلامی، علما و روحانیون شیعه و سنی به عنوان پیشتاز در مقوله وحدت دارای جایگاه شدند، افزود: جوانان ما بدانند برای رسیدن به این نقطه در انقلاب فراز و نشیب های زیادی سپری شده که امروز به عنوان امانت نزد آنان است و باید با هوشیاری، بصیرت و آگاهی از آن مراقبت کرد.

این سرطایفه اظهار کرد: برای این عزت و اقتدار کنونی و تحقق اهداف و آرمان های انقلاب و نظام تلاش های زیادی صورت گرفته و از گردنه های سخت با ولایت پذیری و همراهی ملت عبور کرده ایم، در این راه جان های بسیاری نثار درخت تنومند انقلاب اسلامی شد و این راه همچنان با قوت ادامه دارد به گونه ای که با بهره گیری از سیره وروش سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اجازه تعرض دشمن به یک وجب از خاک را نخواهیم داد و از کیان این مرز و بوم جانانه دفاع خواهیم کرد.

وی با اشاره به تقویت روز افزون وحدت و برادری در پایتخت وحدت کشور، اذعان کرد: وحدت و برادری به ویژه در این استان پهناور مسئله مهمی است که باید همیشه محفوظ بماند، در تحقق این امر نباید جوانان تحت تاثیر حلقه شوم دشمن مبنی بر تفرقه پراکنی قرار گیرند و بدانند در تمام دنیا کاستی هایی وجود دارد که خاص کشور ما نیست؛ ما بالاترین حافظان انقلاب را داریم که اینها نشانه پیشرفت و دستاوردهای انقلاب است.

گرگیچ گفت: همه ما برای رسیدن به  پیروزی انقلاب و تحقق شعار "استقلال آزادی جمهوری اسلامی"، تلاش های فراوان کرده و شهدای زیادی نثار انقلاب کردیم اما وحدت، تبعیت از ولایت و همراهی توده مردم با انقلاب و نظام رمز موفقیت ایران اسلامی بود.
 
انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdca6mn6i49nyi1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما