تاریخ انتشار :سه شنبه ۲ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۵
در آن روز پس از افطار به عنوان هدیه پدر و مادرم به من گفتن باریکلا پسرجان این روزه گرفتن بر تو مبارک باد.
خاطره خوردن نان سنگک در اولین روزه داری هیچوقت یادم نمی رود/ کار فرهنگی زیبا و زمان بر است
خاطره خوردن نان سنگک در اولین روزه داری هیچوقت یادم نمی رود/ کار فرهنگی زیبا و زمان بر است
به گزارش پایگاه خبری عصر هامون، علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ضمن تبریک ماه رمضان ماه رحمت و بندگی از خاطره اولین روزی که روزه گرفته ،گفت: 14 ساله بودم که توفیق روزه کامل ماه رمضان را گرفتم البته سالهای قبل روزه کله گنجشکی می گرفتم و شوق زیادی برای روزه کامل داشتم.
هاشمی افزود: در آن سالها ماه مبارک رمضان همزمان با فصل تابستان شده بود و آن روز هوا خوب بود و من برای اولین بار روزه کامل گرفته بودم که عصر همان روز مادرم برای خرید سفره نان افطاری مرا به نانوایی فرستاد .
وی گفت: نان را از نانوایی گرفتم و همانطوری که مسیر نانوایی تا خانه را می آمدم مشغول خوردن نان شدم و انگار فراموش کرده بودم که روزه گرفتم و طبق عادت همیشگی گوشه های نان را که سنگک بود،تکه کرده و می خوردم اگر چه مسیر نانوایی زیاد هم نبود و نانوایی درب کوچه منزل پدرم بود و تا منزل راهی نبود،زنگ درب منزل را زدم ،مادر درب را باز کرد و با تعجب به نان و من نگاه کرد و گفت؛پسر جان روزه ات باطل است و من یکه خوردم و به خودم آمدم که من روزه بودم و نان خوردم ،ولی میدانستم ندانسته چیزی را بخوری و بیاشامی زمانی که روزه داری ،روزه ات باطل نیست و به مادر گفتم ؛مادرجان من حواسم نبود و چون ندانسته نان خوردم روزه ام باطل نیست؛این خاطره هیچوقت یادم نمی رود و هر زمان برایم تداعی شود می خندم.
استاندار سیستان و بلوچستان بیان داشت: در آن روز پس از افطار به عنوان هدیه پدر و مادرم به من گفتن باریکلا پسرجان این روزه گرفتن بر تو مبارک باد.
وی با بیان اینکه در خانواده پرجمعیتی بدنیا آمده است، گفت: ما کلا 9 خواهر و برادر بودیم که هم اکنون هفت تن از خواهر برادرهایم در قید حیات هستند و در مجموع شش برادر و یک خواهر هستیم و من بچه آخر و در واقع ته تغاری خانواده و عزیز مادر بودم.
هاشمی ضمن خدا قوت به پشتکار و همت والای پایگاه خبری اوشیدا در عرصه اطلاع رسانی گفت: کار فرهنگی کار بسیار زمان بر و تقریبا مشکلی است ولی به زیبایی و با آینده نگری درست رسوب های که در این عرصه وجود دارد را می توان با زیبای فکر و اراده استوار از بین برد ،در همه زمینه سختی ها و مشقت های وجود دارد ولی با توکل بر خدا و درست اندیشیدن می توان آینده ای قشنگ ترسیم کرد.
اوسط هاشمی با توجه به معضل اعتیاد و مواد مخدر گفت: برطرف کردن معضل اعتیاد به مواد مخدر نیازمند کار گروهی و دلسوزانی است که هم اکنون در استان و بالطبع در سیستان با حضور دلسوزان شروع شده است و در همین زمینه گام های قشنگی برداشته شده است.
استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه با اراده، پشتکار و همتی قوی می توان به حرکت های رو به رشد و توسعه دست یافت،افزود: اوشیدا هم در عرصه اطلاع رسانی نقشی دارد و همچنان که این نقش را تا کنون به زیبایی ایفا نموده است.
انتهای پیام/4382

انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdcjmiem.uqehxzsffu.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود