تاریخ انتشار :جمعه ۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۵
ائمه جماعت سیستان وبلوچستان گفتند: مسئولین باید با تفکر بسیجی در نظام حرکت و به اقتصاد مقاومتی عمل کنند چرا که این مقوله مشکلات کشور را برطرف می کند.
نمازجمعه
نمازجمعه
به گزارش عصرهامون، ظهر امروز همزمان با اقامه نماز جمعه در سیستان وبلوچستان، مردم مومن و خداجوی زاهدان در مصلی قدس با امضای طوماری حمایت خود از مردم مظلوم یمن را اعلام و انزجار خود نسبت به آل سعود، آمریکا و اسرائیل به نمایش گذاشتند.
همچنین برپایی ایستگاه های مشاوره فضای مجازی شامل شبهات و سوالات موجود در شبکه های مجازی، روانشناسی، حقوقی، مشاوره خانواده مورد استقبال نمازگزاران روبه‌رو شد که شرکت کنندگان خواستار اجرای این برنامه به طور مداوم در مصلای نماز جمعه شدند.
آیت الله عباسعلی سلیمانی امام جمعه زاهدان در خطبه های عبادی سیاسی این هفته ضمن تبریک ایام به مناسبت هفته وحدت و بسیج و همچنین خجسته ایام منتسب به ولایت نبی مکرم اسلام و فرزند برومند ایشان امام جعفر صادق (ع) اظهار کرد: دین اسلام تا قیام قیامت کامل ترین دین است، باید ارزش های دین اسلام و این حرمین و مساجدی که برای بزرگان دین اسلام بنا شده را حفظ کرد.
وی با بیان اینکه امروز همه کشورهای اروپایی زیر چتر آمریکا هستند، گفت: پس از خروج آمریکا از برجام کشورهای اروپایی وعدهای تو خالی بسیار دادند اما سر قولشان نماندند و عُرضه این که بتوانند چندین شرکتی که در ایران فعالیت داشت را نگه دارد نداشتند تمام این شرکت ها از قبیل توتال، پژو، رنو و بسیاری دیگر از این شرکت های اروپایی بساط خود را جمع کردند و رفتند.
امام جمعه زاهدان علت عدم رغبت کشورهای اروپایی برای کانال اقتصادی را ترس از تحریم های آمریکا دانست و افزود: حتی رئیس جمهور فرانسه رسما اعلام کرد ما می خواستیم وابستگی خود را نسبت به دلار کم کنیم اما نتوانستیم.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی آمریکا با طرح اسلام هراسی و ایران هراسی ترس بر اندام کشورهای اروپایی انداخت و حتی در مورد جنایات آمریکا در جنگ عراق با ایران جرات نوشتن و گفتن را نداشتند.
سلیمانی در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: اما بعد از توافق برجام اروپایی‌های خواستند نانی برای خودشان به تنور بزنند و به فکر جیب خودشان بودند اما بعد از خروج آمریکا از برجام اروپا نتوانستند مستقل عمل کند و از ترس فشارهای امریکا عقب کشیدند.
امام جمعه زاهدان با اشاره به اینکه نباید به اقتصاد اروپا دل بست، افزود: ما ترسی از مذاکره با اروپا و آمریکا نداریم اما باید روی پای خود بوده و به اقتصاد مقاومتی متکی باشیم تا به امید پروردگار وضعیت کشور را بهبود بخشیم.
سردار محمد ناظری جانشین فرمانده سپاه سلمان نیز در بین الصلاتین طی سخنانی با تبریک هفته بسیج و وحدت گفت: سپاه و بسیج دو ‏نهادمردمی هستند که در راستای حفظ دستاوردهای انقلاب و نظام گام برمی دارند.‏
 افزود: طرح های مختلفی توسط این دو نهاد در سیستان و بلوچستان اجرایی شده و در دست ‏اجرا است که نمونه بارز آن حفظ تامین امنیت با بهره گیری از توان مردم بومی شیعه و سنی است که هم اکنون نیز ‏کار مرزداری از کشور را انجام می دهند.‏
وی ادامه داد: بخشی از امنیتی که در حال حاضر در استان مشاهده می شود، مرهون زحمات بسیجیان شیعه و سنی ‏است که از جان خود برای تامین امنیت استان مایه گذاشته اند.‏
وی تصریح کرد: سپاه و بسیج در عرصه های مختلف ورود پیدا کرده اند که یکی از این عرصه ها، بخش آسیبهای ‏اجتماعی است و در این زمینه قرارگاه جواد الائمه (ع) در چندین شهر و 21منطقه آلوده استان در حال فعالیت در دو ‏موضوع اعتیاد و حاشیه نشینی می باشد.‏
این مقام مسئول در ادامه ساخت خانه عالم، ساخت خانه محروم، ساخت مدرسه و مسجد و غیره را از اهم فعالیتهای ‏حوزه اقتصاد مقاومتی بر شمرد.‏

درخشش تفکر بسیجی مقابل خدعه و تلاطم های دشمن در داخل و خارج از کشور
حجت الاسلام و المسلین بامری امام جمعه شهرستان سراوان با اشاره به دیدار رئیس جمهور عراق با رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران گفت: دشمن در جنگ نرمی که  در فضای مجازی ایجاد کرد به دنبال ایجاد دوگانگی و تفرقه میان دو کشور ایران و عراق بود تا بهره برداری انجام دهد اما نتوانست.
وی با توجه به تعلل اروپایی ها در برجام اظهار کرد: برخی ها دل به کدخدا بستند اما کدخدا با پشت پا تو دهنی محکمی به آنها زد و این بار دل به اروپا خوش کرده اند که باید توجه داشته باشند این بازی توسط آمریکا و اروپا اداره می شود و اگر قرار بود اروپا کاری انجام دهد، تا کنون انجام می داد.
امام جمعه شهرستان سراوان با اشاره به اعدام مفسدین اقتصادی، یادآور شد: همانطور که دو تن از اخلالگران بازار اقتصادی اعدام شدند انتظار می رود با سرچشمه ها، مدیران فاسد و زمینه سازان و بستر سازان فساد اقتصادی نیز برخورد قاطع شود.
حجت الاسلام و المسلمین بامری با اشاره به حادثه روز گذشته در بخش جالق، خاطر نشان کرد: در اثر ورود و خروج غیر قانونی دو نفر در مرز که منجر به کشته شدن یک فرد شده باید بررسی شود که این مین ها در کجا قرار داشته چرا که برخی ها برای زیر سوال بردن خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دست به چنین اقداماتی می زند و زمینه بهره برداری دشمن را فراهم می کنند.
وی تصریح کرد: عده ای نیز به دنبال این حادثه با سردمداری و ایجاد تحرک به دنبال ایجاد اغتشاش بودند و بخشداری بخش جالق را به آتش کشیدند که با عاملین این حادثه باید به صورت قاطع برخورد شود‌.
امام جمعه شهرستان سراوان گفت: عده ای نیز بی حرمتی انجام دادند، به  بیت المال آسیب رساندند، فیلم گرفتند و خوراک دشمنان نظام را فراهم کردند که بااین افراد نیز باید برخورد شود و مسئولین و علما باید روشنگری کنند چرا که دشمن به دنبال بهره برداری است.
حجت الاسلام و المسلمین بامری با اشاره به هفته بسیج،اظهار کرد: با روحیه بسیجی توانستیم هشت سال مقابل تمامی قدرت های جهان بایستیم.
وی افزود: روحیه جهادی منجر به ایستادگی گروه های مقاومت مقابل اسرائیل، ایستادگی مقابل داعش و وحشی هایی که وارد سوریه و عراق شدند.
امام جمعه شهرستان سراوان با بیان اینکه روحیه بسیجی منجر به ترویج ارزش ها در جامعه شده است، تصریح کرد:  بسیج شجره طیبه ای است که همه از آن بهره مند شدند و مقابل توطئه ها، خدعه ها و تلاطم های دشمن در داخل و خارج خوش درخشیده است.
 
مسئولین در هر لباسی تفکر بسیجی داشته باشند
حجت الاسلام کیخا در خطبه های این هفته از نماز جمعه گفت: پیامبر اکرم (ص) گرچه به مدرسه نرفته بود اما کل علم بشیریت را به اذن خداوند دارا بودند.
وی ضمن گرامیداشت هفته وحدت افزود: امروز دشمن به دنبال تفرقه میان مسلمانان جهان است، همه ی مسلمانان یک دشمن واحد دارند و رمز پیروزی دربرابر آن نیز اتحاد و وحدت کلمه است.
امام جمعه زابل خاطرنشان کرد: وحدت به این معنا نیست که به مذهب دیگری مذهب خود را تغییر دهیم، زیرا شیعه و سنی در یک صف قرار دارند و خدای واحدی را پرستش می کنند.
وی ادامه داد: تمام مذاهب می توانند با یکدیگر بحث های علمی داشته باشند، و به اعتقادات یکدیگر احترام بگذارند اما از اهانت و توهین پرهیز کنند چرا که دشمن به دنبال شکاف میان مسلمانان است تا از آن به شدیدترین شکل ممکن استفاده کند.
امام جمعه زابل خاطرنشان کرد: آمریکا خود اعلام کرد که داعش را خود آنها به وجود آوردند، و وقتی این گروه شیطانی به عراق حمله ور شد، شیعه و سنی را به شهادت رساند، هدف دشمن تنها ایجاد تفرقه میان مسلمانان است و مذهب و قومیت برای آنها اهمیتی ندارد.
حجت الاسلام کیخا همچنین ضمن تبریک هفته بسیج گفت: بسیج از صدر اسلام تا کنون وجود داشته است.
وی ادامه داد: بسیج علمی بود که وقف اسلام شد، بسیج شغل نیست بلکه یک تفکر و اندیشه ناب است.
خطیب جمعه زابل خاطرنشان کرد: مسئولین در هر لباسی که امروز برای مردم خدمت می کنند باید بسیجی باشند، چرا که این تفکر باعث رشد و یشرفت نظام جمهوری اسلامی ایران خواهد شد.
حجت الاسلام کیخا گفت: تشکر ویژه ای باید از فرماندار زابل کرد به خاطر شروع فعالیت های بسیجی وار خود ، زابل به این فعالیت ها نیاز دارد تا مسیر توسعه و پیرفت را پیدا کند .
وی گفت: شهردار زابل نیز که اکنون حکم مسئولیت خود را تیز دریافت کردند یک برنامه و چشم انداز ترسیم کنند تا بتوانیم در آینده شهری زیباتر و فضای سبز بیشتری در این شهر مشاهده کنیم.
خطیب جمعه زابل همچنین با گلایه از برخی ادارات گفت: اداره فرهنک و ارشاد اسلامی به همراه سازمان تبلیغات اسلامی برای جشن های مذهبی در زابل تلاش بیشتری کنند، جشن آغاز امامت و همچنین هفته وحدت در زابل باید پر رنگ تر برگزار می شد.
وی همچنین ضمن تبریک به استاندار جدید سیستان و بلوچستان گفت: استاندار جدید سیستان و بلوچستان مطالبات مردم را که بارها از تریبون های نماز جمعه اعلام شده است پیگیری کنند.
امام جمعه زابل اظهار کرد: برای انکه بتوانیم سیستانی آباد را در آینده ببینیم باید با مافیای دام و سوخت مبارزه جدی کنیم.
 علی ثمره حسینی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه زابل در ادامه خطبه های نماز جمعه شهرستان زابل گفت: بسیج مدرسه عشق است و امام راحل بارها فرمودند که در دنیا افتخارم این است که بسیجی هستم، این اهمیت بسیج را در جامعه نشان می دهد.
وی افزود: انقلاب اسلامی ایران نیز با تفکر بسیجی شکل گرفت و در نهایت در بهمن 57 با ادامه همین تفکر به پیروزی رسید.
ثمره حسینی گفت: امروز ایستادگی مردم در برابر هجمه های عظیم دشمن نیز بر پایه تفکر بسیجی قرار گرفته است، تفکری که مختص کشور ایران نیست بلکه از مرزها فراتر رفته و امروز در کشورهایی همچون عراق،سوریه و لبنان و حتی یمن نیز دیده می شود.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه زابل اظهار داشت: پیروزی مردم عراق،سویه و لبنان در برابر گروه های تروریستی با تفکر بسیجی محقق شد، تفکری که در کشور یمن نیز مردم را استوار و مقاوم نگاه داشته است.
وی ادامه داد: جایگاه مردم یمن امروز حتی از کشور عربستان سعودی نیز بالاتر رفته زیرا زیر بار زور نرفتند و همانند سعودی ها به استکبار و دشمنان اسلام تکیه نکردند.
ثمره حسینی همچنین با اشاره به هفته بسیج گفت: برنامه های گوناگونی در شهرستان زابل به مناسبت هفته بسیج برگزار شد که از مهمترین آن طرح دادستان شهید نوری است که به واسطه این طرح می توان کسانی که در دام اعتیاد گرفتار شده اند را نجات داد.
وی گفت: این طرح با شعار محل خوب دست یافتنی نیست ساختنی است کار خود را آغاز کرده است چرا که اگر شهر زیبا و مدرنی را خواستار هستیم ابتدا باید محلات را سر و سامان دهیم.

بسیج بهترین مدافع کشور است
حجت الاسلام و المسلمین سید محمد موسوی در خطبه های نماز جمعه چابهار اظهار کرد: امروز بسیج در مساجد رشد یافته است به طوری که بسیجیان در زمان جنگ بهترین مدافع و رزمنده بودند همچنین در زمان بعد از جنگ، بهترین خادمین ملت بودند در محرومیت زدایی و کمک به زلزله زدگان در صف مقدم داشتند چرا که بسیج مدرسه عشق است و باید فرهنگ بسیج را در کشور تقویت شود.
وی با اشاره به میلاد با سعادت حضرت محمد صلی الله علیه و اله و سلم، امام جعفر صادق (ع) و هفته وحدت افزود: خداوند متعال به وسیله حضرت رسول اکرم، نبوت را تمام کردند و روز تولد پیامبر روز عزت و کرامت است.
وی روز ولادت حضرت رسول را روز اخلاق و مهرورزی دانست و ادامه داد: مردم باید در این روز جشن گرفته و بر پیامبر اسلام صلوات بفرستند، در چابهار هر ساله تولد حضرت رسول،  سال های سال توسط شیعه و سنی جشن گرفته می شود.
امام جمعه چابهار با اشاره به هفته بسیج تاکید کرد: در ادامه هفته بسیج مستضعفین بسیار برای این ملت گرامی است، فرهنگ بسیج در زمان حضرت رسول مستمر و خود پیامبر مروج این فرهنگ می باشد در آن زمان، مسجد پایگاه اجتماع و برنامه‌ریزی پیامبر بزرگوار اسلام بوده است.
وی با اشاره حرف های وزیر امور خارجه در مورد پولشویی در کشور تشریح کرد: متاسفانه برخی از مدیران، در بیان مطالب هیچ برنامه‌ریزی نمی کنند و بدون هیچ حسابی، هر حرفی بر زبان می آورند که خوراک تبلیغاتی برای دشمنان نظام اسلامی تهیه می شود.
 خطیب نماز جمعه چابهار خاطرنشان کرد: یکی از نشانه های افراد مومن این است که مشاهده مومن، برای مردم، مسرت بخش و شیرین است دلیلش زندگی و معاشرت مومن می باشد که باید الگوی حقیقی اسلامی برای همه باشند.

 
انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdcfmvdyew6dxya.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود