تاریخ انتشار :دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۲
محسن حاجی میرزایی گفت:۳۵ کامیون تجهیزات با اعتباری بالغ بر۴ میلیارد تومان برای برطرف کردن کوتاه مدت مشکلات مدارس سیل زده سیستان و بلوچستان ارسال شده است.
ارسال35 کامیون تجهیزات به مدارس سیستان وبلوچستان/۵۶ مدرسه نیازمندتخریب است
به گزارش عصرهامون، محسن حاجی میرزایی،وزیرآموزش و پرورش دقایقی قبل در بدو ورود به فرودگاه کنارک به اصحاب رسانه افزود: باهدف برطرف شدن مشکلات سیل زده جنوب استان تعداد۳۵ کامیون تجهیزات با اعتباری بالغ بر۴ میلیارد تومان و تعداد۵۰ کانکس در بین مناطق و شهرستان های جنوب سیستان و بلوچستان توزیع شده است.

وی بیان کرد: حوادث و بلایای طبیعی،تلخ وناگوار و زندگی انسان ها را تحت الشعاع قرارمی دهدو موجب ایجادمشکلات عدیده ای برای مردم می شود،که می طلبدتا با اصلاح زیرساخت ها،آسیب های ناشی از اینگونه حوادث را کاهش دهیم.

وی افزود: این حوادث گاهی مجالی برای تشخیص الویت هاو نیازهای مهم و حیاتی در بسیاری از مناطق می شودومی تواندهشداری برای توجه و دقت بیشتردر رعایت مساوات و عدالت توزیع امکانات باشد.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد:درسیل اخیرسیستان و بلوچستان بسیاری از فضاهاواماکن آموزشی دچارآسیب شده اند،به گونه ای که ۵۶ مدرسه نیازمندتخریب و بازسازی و ۲۸۶ مدرسه نیاز به تعمیرات دارند.

حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: با همت، تدبیر و ورود موثر خیرین نیک اندیش تعداد۲۰ مدرسه توسط این عزیزان احداث خواهد شد و دربرنامه ای دیگر ۶ استان را بعنوان استان های معین به منظور همیاری با سیستان و بلوچستان ماموریت داده ایم.

وی از ارسال ۳۵ کامیون تجهیزات با اعتباری بالغ بر۴ میلیارد تومان و ۵۰ کانکس برای برطرف کردن کوتاه مدت مشکلات مدارس آسیب دیده خبرداد و خاطرنشان کرد: باهدف رفع کامل این مشکلات علاوه بر اقدامات یادشده برنامه هایی میان مدت و بلندمدت نیز پیش بینی و اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdca6wn6o49nuw1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود