تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۴
جمعی از مردم شهرستان ایرانشهر که از افزایش خیره کننده قیمت های بازار در روزهای اخیر ناراضی هستند خواستار پیگیری و چاره اندیشی مسئولان در این خصوص شدند.
تخلفات بازاریان آتش بر خرمن بازار زد/ برخورد ویژه با محتکران خواسته به حق شهروندان
به گزارش عصرهامون؛ با گسترش بیماری کرونا در ایرانشهر، بازار از هیاهو و رونق افتاد و به سمت رکود بیشتری سوق پیدا کرد و تورم موجود در کشور عاملی در افزایش قیمت کالاها و اجناس شده که این مهم موجب افزایش قیمت کالاها و باری سنگین بر دوش مردم شده است.

این روزها در حالی که مردم از یک سو با کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند و از سوی دیگر در ماه پرخیر و پربرکت رمضان قرار دارند؛ گرانی دردی مضاعف بر دردهای مردم افزوده و برخی از مردم عامل گرانی را کرونا می‌دانند و عده ای نیز از بی انصافی فروشندگان گلایه دارند.

برای بررسی این مسئله که نگرانی دیگری برای خانواده‌های ایرانشهری به وجود آورده بود؛ خبرنگار ما به بازار رفت تا گلایه های شهروندان این منطقه را برای متولیان این امر بازگو کند تا شاید گره گشایی از مشکلات آنان انجام شود.افزایش عمومی قیمت‌ها

در این رابطه محمد علی مشیری، یک شهروند ایرانشهری در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: به طور کلی پس از شیوع کرونا قیمت‌ اجناس و کالاها در بازار افزایش پیدا کرده بود.

وی در تکمیل مطلب فوق؛ افزود: همچنین با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت برخی از کالاها در سایه بی‌توجهی مسئولان در نظارت بر بازار و عدم توبیخ گران‌فروش‌ها افزایش پیدا کرده است.

این شهروند ایرانشهر ادامه داد: برای تهیه مایحتاج ضروری ماه مبارک رمضان به بازار مراجعه کرده ام ، با وجودی که همه ساله در آستانهاین ماه اقلام مورد نیاز مردم افزایش قیمت پیدا می‌کند ولی هیچ گاه دولت با وجودی که از این مسئله اطلاع دارد تدابیر کاملی برای برخورد با این مسئله نمی‌اندیشد.

ضرورت تدابیر کافی در بازار ستایش براهویی؛ شهروند ایرانشهری در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: در این منطقه محروم مردم با گرانی شدید مایحتاج ضروری و اولیه زندگی هم دست و پنجه نرم می‌کنند و متأسفانه نظارتی به قیمت‌ها وجود ندارد و هر مغازه‌ای جنس را به یک قیمت می‌فروشد.مردم برای خرید کالاهای ضروری ناتوانند

وی افزود: آیا مسئولان در این جامعه زندگی نمی‌کنند و متوجه نمی‌شوند که مردم با این سطح از اقتصاد در بلوچستان توانایی تأمین ابتدایی‌ترین نیازهای زندگیشان را ندارند.

این شهروند ایرانشهری اضافه کرد: از مسئولین شهرستان ایرانشهر خواهشی که دارم این است که نظارت بر قیمت کالاها و اقلام در بازار داشته باشند و با محتکران و متخلفان در این حوزه برخورد کنند.
در همین راستا جهت پیگیری خبرنگار پایگاه خبری پهره سراغ معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر رفت.

احمد رضا هاشمزهی، معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: گشت های نظارت به بازار ویژه رمضان در هفتمین روز از مراکز مواد غذایی، خواربارفروشی های سطح شهر با حضور نمایندگان فرمانداری، تعزیرات حکومتی، مرکز بهداشت، اداره صمت، اماکن انتظامی، دامپزشکی بازدید کردند.تخلف بازاریان پیگیری می شود

وی در تکمیل مطلب فوق، افزود: طی گشت مشترک تیم نظارتی از واحد های ۱۲صنفی، قنادی و خوار وبارفروشی واقع در خیابان های آزادی، فارابی، حافظ و کلات بازدید به عمل آمد که تعداد ۶ واحد متخلف شناسایی و تخلفات آنان شامل عدم درج قیمت، گرانفروشی و عدم رعایت موازین بهداشتی برای بازرسین محرز شد.

معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری ایرانشهر ادامه داد: تخلفات واحدهای صنفی متخلف طی یک صورت جلسه تنظیم و به تعزیرات حکومتی شهرستان جهت رسیدگی ارجاع داده شد.

وی اضافه کرد: همچنین یک واحد صنفی قنادی به دلیل عدم رعایت بهداشت نیز پلمپ شد.

هاشمزهی عنوان کرد: گشت تیم های نظارتی از یک واحد سردخانه حاوی مواد غذایی در ایرانشهر بازدید به عمل آوردند که طی این بررسی، ۳۵۰کیلوگرم اجناس تاریخ مصرف گذشته اعم از ماست، خامه و پنیر جمع آوری و نیز ۹۷۵کارتن کشک تاریخ انقضا یک روزه کشف و ضبط شد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: شهروندان گرامی گزارشات تخلفات موجود در بازار را به سامانه ۱۲۴ اداره صمت اطلاع دهند.


انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdch-xnzz23niqd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود