تاریخ انتشار :جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۰
مولوی عنایت الله رسولی زاده گفت: امروزه استکبار جهانی با تمام قدرت مشغول تفرقه افکنی در میان مسلمین بوده و این وظیفه علمای شیعه و اهل سنت است تا بر لزوم وحدت و بیان اشتراکات تاکید کنند.
وحدت و محبت اهل بیت(ع) رمز پیروزی مسلمین بر استکبار جهانی/علمای شیعه و اهل سنت باید بر اشتراکات تاکید کنند
مولوی عنایت الله رسولی زاده یکی از علمای شاخص اهل سنت سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، با تسلیت سالروز رحلت نبی مکرم اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع)، بیان کرد: نبی مکرم اسلام به نص صریح قرآن و کلام خداوند، پیامبر رحمت و پیام آور صلح و صفا و در واقع این نرم خویی حضرت محمد(ص) هدیه ای الهی به مسلمین بود.

وی افزود: محبت حضرت محمد(ص) تاجایی بود که حتی نسبت به دشمنان و کفار نیز با مهر و محبت رفتار می‌کردند و همین نرم خویی و رفتار مسالمت آمیز پیامبر (ص) یکی از راهکارهای بسیار موفق آن حضرت در جذب مردم، تسخیر قلب ها و گسترش روز افزون اسلام در جهان بوده بود.

امام جمعه اهل سنت سرباز با بیان اینکه پیامبر گرامی اسلام در تمامی لحظات زندگی گهربار خود تلاش کردند تا جامعه اسلامی را به علم آموزی، دوری از خرافه و نظم برنامه ریزی در امور هدایت کنند، گفت: این دو ویژگی در کنار اخلاق نیکوی آن بزرگوار موجب شد اسلام گسترش یابد حال نیز ما به عنوان پیروان آن حضرت وظیفه داریم با سرلوحه قرار دادن این ویژگی ها، رویکردهای الهی ایشان و ائمه (ع) را ادامه دهند.

وی ادامه داد: با نگاهی کوتاه به عمر پر برکت پیامبر (ص) به نکات زیبایی پی میبریم، نبی مکرم اسلام(ص) در ۲۳ سال رسالت و دعوت خود با صبر و محبت بی کران، انسانیت را به کمال رسانید و به واسطه دین مبین اسلام تمدن‌های چون رم، ایران و شبه جزیره عربستان را که در گمراهی و بت پرستی و فساد اخلاقی غرق شده بودند و فکر میکردند ابدی هستند را فتح کرده و موجب هدایت مردم این مناطق شدند.

حضرت محمد(ص) نجات بخش امت ها

رسولی زاده با اشاره به اینکه نبی مکرم اسلام(ص) کرامت انسان ها را به آنان بازگرداند، تصریح کرد: پیامبر مکرم اسلام معضل برده‌داری را از بین برد و در زمانی که دختران را زنده به گور میکردند، کرامت انسان ها را به آنان بازگرداند و هزاران مشکل دیگر آن زمان را اصلاح و یا حذف کرد.

 وی افزود: پیامبر مکرم اسلام(ص) با دست خالی و تنها با شعار لا اله الا الله انسانیت و بشریت را از سقوط در لبه پرتگاه نجات داد و به اذعان دانشمندان شرقی ایشان بزرگترین خدمات را به جامعه بشریت ارائه دادند که هیچ نمونه و مانندی در جهان ندارد.

این عالم اهل سنت با تاکید بر اینکه پیامبر مکرم اسلام بهترین عدالت و امنیت را در جهان پایدار کرد، گفت: پیامبر مکرم اسلام(ص) نماد عدالت و انسان‌سازی هستند و حرکت در مسیر ایشان موجب سعادت انسان در دنیا و آخرت خواهد شد اما متاسفانه امروزه میبینیم که امت اسلامی با به وجود آمدن فرقه‌ها و احزاب مختلف در نقشه شوم شیاطین زمانه گرفتار شده و تنها مشغول به نزاع و جنگ با خود است که بی تردید این اقدام امروز مسلمانان نه تنها مورد قبول و رضایت حضرت رسول اکرم (ص) نیست بلکه خاطر ایشان را مکدر کرده و قلبشان را می شکند.

وی در پایان با تاکید بر اینکه جامعه اسلامی نیازمند وحدت و یکپارچگی است، تصریح کرد: مسلمین باید با تکیه بر اصول اعتقادی و مشترکات خود وحدت داشته و نگذارند دشمنان در میان صفوف آنان رخنه کنند، اینکه برخی کوردلال با تکیه بر اندک مسائل اختلافی به دنبال تفرقه افکنی هستند نقشه شومی است که استکبار جهانی و فرزندان شیاطین کشیده اند ما وظیفه داریم در این زمینه روشنگری کنیم و باید علمای شیعه و سنی همچون رهبر معظم انقلاب تنها بر وحدت تاکید کنند تا جهان اسلام از این سختی ها و مشکلات رها شود.
 
انتهای پیام/
 
 
 
http://asrehamoon.ir/vdcjtyevmuqethz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود