تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۱
مبین علی میر گفت: از ابتدای امسال میزان صادرات از بازارچه های مرزی استان بیش از 950 هزار تن بوده است که این حجم با توجه محدودیت های بیماری کرونا یک رکورد محسوب می شود.
950 هزار تُن کالا از بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان صادر شد/ آمادگی برای تامین گوشت، برنج و نهاده های دامی
مبین علی میر، مدیر بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون   بیان کرد: از ابتدای امسال میزان صادرات از بازارچه های مرزی استان بیش از 950 هزار تن بوده است که این حجم با توجه محدودیت های بیماری کرونا یک رکورد محسوب می شود.

وی ادامه داد: بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان در توسعه صادرات کالاهای غیر نفتی پیشتاز بوده و از هشت بازارچه استان هفت مورد فعال است و "پسابندر" هم در دهه فجر افتتاح می شود.

این مقام مسئول اظهار کرد: در این بازه های زمانی بیش از  650 هزار تن در قالب ماده 116 در گمرکات دیگر نقاط کشور اظهار و از طریق بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان صادر شده است.

میر گفت: بیشترین صادرات هم از طریق بازارچه های میرجاوه و کهک انجام شد، بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان از گمشاد در حوزه افغانستان تا ریمدان در حوزه پاکستان فعال است و اغلب صادرات به پاکستان از طریق این مرزها صورت می گیرد.

مدیر بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان گفت: در 6 ماه اول سال جاری  10 درصد تجارت کشور از طریق بازارچه های مرزی استان صورت گرفته است.

وی بیان کرد: چنانچه در یک سری تصمیمات اتخاذ شده در کشور به ویژه تعهدات ارزی بازنگری شود، بازارچه های مرزی آمادگی دارند در خصوص تامین گوشت، برنج و نهاده های دامی نقش آفرینی کنند و صادرات از طریق آن ها به بیش از چهار میلیارد دلار خواهد رسید.

انتهای پیام/
 
http://asrehamoon.ir/vdcce0qsx2bq1s8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما