تاریخ انتشار :جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۶
نادر میری، فرمانده پایگاه بسیج شهدای کارمند دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: پزشکان جهادگر و بسیجی سیستان وبلوچستان در 42 نقطه از استان، برای مبارزه با ویروس منحوس کرونا به ارائه خدمات رایگان پرداختند.
باران همدلی پزشکان جهادگر در میدان مبارزه با کرونا/تداوم خدمت مومنانه با ویزیت رایگان بیماران در سیستان وبلوچستان
نادر میری در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با تاکید بر این مطلب که الگوگیری از منش و سیره شهدا که یک فرهنگ ارزشی و انقلابی می باشد یک اولویت محسوب می شود، بیان کرد: بعد از فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر مقابله با کرونا و حضور همگانی در این عرصه، پزشکان به عنوان مدافعان سلامت در این مسیر داوطلبانه گام برداشته و با پیروی از سیره شهدا در هشت سال دفاع مقدس، در جنگ با ویروس ناشناخته کرونا وارد میدان برای مقابله شدند، که تاکنون نسبت به کشورهای مدعی، در شکست این بیماری به خوبی درخشیده و کارنامه درخشانی از خود را به ثبت رسانده اند.

وی افزود: از آنجایی که سپاه و بسیج در همه عرصه‌ها جزو اولین گروه‌هایی بوده که در صحنه حاضر شده و اقدام به کاهش آلام مردم به ویژه در مناطق محروم می کنند، این بار نیز پزشکان بسیجی و جهادگر با اجرای طرح "شهید حاج قاسم سلیمانی"، که با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سپاه انجام شد، با توجه به رسالتی که دارند در این مسیر گام ارزنده ای برداشته و کارنامه ای درخشان از خود برجای گذاشتند.

این جراح و داندانپزشک بسیجی ادامه داد: مدافعان سلامت و گروه جهادی بسیج کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز همراه با سایر دانشگاه های علوم پزشکی کشور، به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب، اقدام به ارائه خدماتی شامل ویزیت رایگان و درمان بیماری های دهان و دندان در 42 نقطه از استان به یاد شهدای گمنام، مدافعان سلامت و امینت، شهدای هشت سال جنگ تحمیلی، سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی و غیره کرده؛ اقدامی که برای اولین بار  با هدف امید به زندگی مردم در مساجد، نقاط حاشیه شهر و ادارات به مرحله اجرا در آمد.

همدلی و همکاری راهکار عبور از کرونا

وی اذعان کرد: داشتن روحیه جهادی، ایثار و از خودگذشتگی، الگوگیری از سیره و روش شهدا به ویژه سردار دلها که توجه ویژه ای به نیازمندان و محرومان داشتند، باعث شد تا پزشکان جهادگر دانشگاه علوم پزشکی کشور  با تفکر جهادی و روحیه انقلابی وارد میدان مبارزه با کرونا شوند و در کاهش آمار مبتلایان به این بیماری اقدامات موثری انجام دهند.

فرمانده پایگاه بسیج شهدای کارمند دانشگاه علوم پزشکی زاهدان عنوان کرد: امروز آسایش، آرامش، موفقیت و پیشرفت در تمامی عرصه ها را مدیون خون شهدا و حماسه افرادی هستیم که از جان خود گذشتند، ما نیز در این برهه از تاریخ وظیفه داریم راه شهدا را ادامه داده و ضمن طی کردن مسیر اهداف آنان، قدردان این خون‌ها و این همه حجم از ایثار و فداکاری ها باشیم.

 وی با بیان اینکه کار جهادی تعطیلی نمی شناسد، اظهار کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون پزشکان جهادگر و بسیجی مرکز استان اقدام به ارائه آموزش های لازم در زمینه کرونا، تست فشار خون، تست کرونا و prc، غربالگری و شناسایی بیماران کردند که این اقدامات با اجرای طرح شهید سلیمانی تشدید شد به گونه ای که با همکاری بسیج و وزارت بهداشت شاهد کاهش آمار مبتلایان به کرونا در جامعه بودیم، امید آن که با وحدت، همدلی و همکاری در این عرصه هر چه زودتر شاهد قطع زنجیره انتقال کرونا ویروس باشیم.
 
اشتغال و کارآفرینی دستاورد تولید ماسک توسط گروه های جهادی
 
میری خاطر نشان کرد: تهیه و توزیع ماسک توسط گروه های جهادی با نگاه کار آفرینی، اشتغال، پیشگیری از آسیب های اجتماعی، مشارکت جوانان، ارتقای نیروهای جهادی در هسته فناور دانش بنیان استان با شعار "انسان سالم دندان سالم لبخند زیبا"، "انسان سالم توسعه محور پایدار" و "با هم برای امنیت و سلامت و خدمت" از دیگر اقدامات صورت گرفته در این مدت است.

وی تصریح کرد: تهیه و اهدای ماسک و مواد ضدعفونی رایگان به همت خیرین مهدوی کانون پزشکان استان دیگر اقدامی است که در مناطق حاشیه نشین مرز سیستان و بلوچستان در بین نیازمندان و محرومان توزیع شده است.

این مقام مسئول گفت: مشارکت در این عرصه قطعا با ولایت پذیری، ولایت مداری و عمل به سیره شهدا محقق شده است.

وی ادامه داد: در همین راستا ارائه خدمات دندانپزشکی مانند رادیوگرافی، عصب کشی، ترمیمی، جراحی، پروتز ثابت و متحرک، ایمپلنت، پریو و مشاوره به ویژه در مناطق حاشیه نشین برای کاهش دردهای دهان و دندان محرومان و نیازمندان و در برخی از ادارات و ارگان ها تا حد توان از دیگر برنامه های موثری است که هدف از ارائه آنها پاسداری خوب و دفاع از ارزش ها و آرمان های نظام و انقلاب می باشد.

این جراح و دندان‌پزشک بسیجی خاطر نشان کرد: اهدای تابلو مزین به تصویر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، رهبر انقلاب و امام راحل به فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج، مدیران جهادی و نیروهای انقلابی در استان از  طرف فرمانده پایگاه بسیج دانشگاه علوم پزشکی زاهدان وحوزه صاحب زمان وخیرین کانون پزشکان ودندانپزشکان مهدویِ گروه جهادی پایگاه بسیج دانشگاه دیگر اقدام صورت گرفته است.
 
اجرای طرح کمک مومنانه در مناطق حاشیه نشین با رمز" قاسم مهدی قاسم"

وی افزود: ویزیت رایگان و ارائه خدمات دندانپزشکی به 150 نفز از کوتاه قامتان در سیستان وبلوچستان دیگر اقدام در راستای اجرای طرح شهید سلیمانی است.

 این مقام مسئول گفت: اجرای طرح کمک مومنانه در مناطق حاشیه شهر با رمز" قاسم مهدی قاسم"، توزیع بسته های حمایتی، بهداشتی و معیشتی، انجام غربالگری، تست فشار خون و تب سنجی، برپایی میز جهادی در بحث ارتقای خدمات دهان و دندان و پویش سلامت از دیگر خدمات ارائه شده در راستای کمک به آسیب دیدگان از کرونا و محرومان است.

به گفته این پزشک جهادگر، امروز کادر درمان برای مبارزه با ویروس ناشناخته کووید-19 همچون دوران دفاع مقدس در میدان حضور دارند و برای موفقیت در این مسیر با الگوگیری از سیره شهدا با عزم جهادی برای مقابله با کرونا تا پای جان ایستاده اند.

میری ادامه داد: امروز جهاد علمی، کمک به مردم، اجرای منویات رهبری و ارائه خدمت به مردم زمینه آرامش قلبی را فراهم می کند و این مهم یکی از دستاوردها بسیجی بودن است زیرا بسیج در تمام عرصه ها ورود پیدا کرده و مرهمی بر دردهای محرومین و نیازمندان جامعه شناخته می شود.

انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdchqknzi23nxxd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود