کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

مدیر بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان خبر داد؛

یک میلیون و 200 هزار تن کالا از بازارچه های مرزی سیستان‌ و بلوچستان صادر شد/ آمادگی برای تامین گوشت، میوه و برنج مورد نیاز کشور

21 اسفند 1399 ساعت 10:28

مبین علی میر گفت: در ۹ ماه سالجاری با وجود بسته بودن مرزها در ابتدای سال به دلیل شیوع بیماری کرونا صادرات از بازارچه های مرزی به حدود یک میلیون و دویست هزار تن رسید.


مبین علی میر، مدیر بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: در ۹ ماه سال جاری با وجود بسته بودن مرزها در ابتدای سال به دلیل شیوع بیماری کرونا صادرات از بازارچه های مرزی به حدود یک میلیون و دویست هزار تن رسید.

وی اظهار کرد: عمده اقلام صادراتی از بازارچه ها مرزی شامل لواشک، شیرین عسل، کیک، خامه، انواع بیسکوئیت، طناب و نخ، آلو بخارا،  کشمش و آب معدنی بود.

این مقام مسئول تصریح کرد: همچنین پلاستیک دسته دار، تسبیح، انواع آبمیوه، میوه، صیفی جات، کیسه گونی، بخاری و کولر، کفش و دمپایی، لوازم یدکی خودرو، ظروف یک بار مصرف، فرش از دیگر اقلام صادراتی بود.

مدیر بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان عنوان کرد: مواد شوینده، کاشی، سرامیک، سیمان، خرما و بسیاری دیگر از اقلام تولید داخل هم از طریق بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان صادر شد.

میر گفت: تجارت در بازارچه های مرزی به معنی واقعی صادرات غیر نفتی را شامل می شود و کمک قابل توجهی به چرخه اقتصاد و تولید کشور دارد، بازارچه های مرزی آمادگی نقش آفرینی در سطح ملی را دارند و چنانچه اراده ای در سطوح بالا باشد می‌توانند با قید فوریت در تامین گوشت، برنج و میوه کشور نقش داشته باشند.

انتهای پیام/


کد مطلب: 135802

آدرس مطلب :
http://www.asrehamoon.ir/news/135802/یک-میلیون-200-هزار-تن-کالا-بازارچه-های-مرزی-سیستان-بلوچستان-صادر-آمادگی-تامین-گوشت-میوه-برنج-مورد-نیاز-کشور

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir