تاریخ انتشار :دوشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۸
یکی از مهم ترین ارکان رشد و توسعه به کارگیری نیروهای توانمند در تمامی سطوح تصمیم گیری و مدیریتی است، در سطح بین الملل قطعا حل مسائل عمده اساسی کشور با دیگر کشورهای جهان و در سطح ملی تغییر بافت اقتصادی فرسوده کشور 2 بال اساسی برای تغییر شرایط خواهد بود.
انتخابات؛ حماسه ای امیدآفرین که در گرو انتخاب دولتی جوان است/ حل مسائل بین المللی و تغییر بافت اقتصادی، زمینه ساز وحدت و آبادانی
به گزارش عصرهامون، با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا زمزمه های انتخاباتی و سیاسی در میان مردم رنگ و بوی تازه ای گرفته است.
 
حضور مردم در انتخابات به منزله درخشش آن ها در حماسه ای عظیم است که می تواند سبب افزایش عزت و قدرت ملی شود و مردم سالاری اسلامی را به جهانیان نشان دهد.
 
به علاوه استقلال، آزادی و پویایی ملت ایران را به جهانیان نشان می دهد و می تواند شور و شوق زیادی را که از تحول پیش رو ناشی می شود را به رخ جهانیان بکشد.
 
رئیس جمهور با وعده های مختلف سیاسی، اقتصادی، ملی، بین المللی، فرهنگی، معیشتی و ... رای می گیرد که در این بین سهم وعده های اقتصادی بیش از باقی است.
 
مهم ترین دغدغه مردم به ویژه در سال پایانی دولت کنونی معیشت و مشکلات اقتصادی، تورم، افزایش نرخ ارز، کمبود کالاهای اساسی و سقوط بازار سرمایه بود، دغدغه های زیادی که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به اقتصاد جامعه مربوط می شد.
 
بر این اساس وعده های اقتصادی و بهبود معیشت مردم از سوی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری تاثیر بسزایی در انتخاب فرد اصلح دارد و می تواند زمینه ساز وحدت و آبادانی ایران اسلامی شود.
 
در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز لازم است مردم فارغ از مسائل قومی، قبیله ای و مذهبی با شناخت آگاهانه افراد اصلح را انتخاب کنند تا شاهد تحول در شهر و روستای خود در چهار سال پیش رو باشند.
 
به کارگیری نیروهای توانمند از اهداف رشد و آبادانی است

سروش کیانی قلعه سرد، کارشناس مسائل اقتصادی در این زمینه به خبرنگار ما بیان کرد: یکی از مهم ترین ارکان رشد ئ توسعه به کارگیری نیروهای توانمند در تمامی سطوح تصمیم گیری و مدیریتی اعم از خرد و کلان است.
 
وی ادامه داد: قطعا به موازاتی که افراد جامع الشرایط تر و متخصص تری در این جایگاه ها قرار گیرند امکان حرکت در مسیر بهبود و پیشرفت بیشتر خواهد بود و حالت عکس نیز قاعدتا برقرار است.
 
کارشناس مسائل اقتصادی بیان کرد: بی شک امکان انتخاب توسط مردم فرصتی مغتنم و کم نظیر برای نیل به این هدف خواهد بود که در صورت اتخاذ تصمیم عقلایی توسط مردم این مسیر به خوبی هموار می شود.
 
کیانی قلعه سرد تصریح کرد: از این رو در صورت وجود اشخاص توانمند و قابل اتکا در انتخابات پیش رو و اعتماد مردم به این افراد می توان به قرارگیری کشور در شرایط مطلوب امیدوار بود.

حل مسائل بین المللی و تغییر بافت اقتصادی؛ 2 بال اساسی برای تحول
 
کارشناس مسائل اقتصادی عنوان کرد: با توجه به بزرگی دولت در کشور نوع نگاه مجموعه دولت و در راس آن رئیس جمهور به مفاهیمی چون توسعه بسیار مهم است.
 
کیانی قلعه سرد اظهار کرد: در سطح بین الملل قطعا حل مسائل عمده اساسی کشور با دیگر کشورهای جهان و در سطح ملی تغییر بافت اقتصادی فرسوده کشور 2 بال اساسی برای تغییر شرایط خواهد بود و وحدت و آبادانی را در پی دارد
 
وی بیان کرد: در سطح منطقه ای و استانی نیز نقش تیم دولت و رئیس آن بسیار حائز اهمیت است، اینکه رئیس جمهور نگاه مرکزگرا داشته باشد یا پیرامون نگر و تا چه حدی به برنامه­های فقرزدایی مبتنی بر توانمندسازی معتقد است، اینکه تا چه میزان در مباحث توزیع مبتنی بر عدالت اجتماعی رفتار خواهد کرد و مواردی از این دست قطعا در سرنوشت استان هایی مانند سیستان و بلوچستان موثر خواهد بود.
 
مسائل قومی و مذهبی تعیین کننده در انتخابات شوراها
 
کارشناس مسائل اقتصادی خاطرنشان کرد: متاسفانه نه فقط در سیستان و بلوچستان بلکه در سراسر کشور شوراها به دلیل مسئله خاستگاهی خود موفقیت چندانی دست پیدا نمی کنند.

کیانی قلعه سرد گفت: در خلا نهادهای مورد پذیرش و معمول در دیگر کشورها مانند احزاب، اتحادیه ها و تشکل ها در کشور ما مباحث قومی و مذهبی عوامل اثرگذار و تعیین کننده ای در زمینه این انتخابات هستند، مساله ای که باعث می شود انتخاب در ناکارآمدترین شکل خود انجام گیرد و قطعا نمی توان از انتخاب برآمده از تشخیص نادرست، انتظار و توقع آنچنانی داشت.
 
ایجاد شرایط برابر برای افراد و گروه های سیاسی سبب حضور گسترده و امیدآفرین می شود
 
وی افزود: ملت ایران برای داشتن حق انتخاب به عنوان یکی از اساسی ترین حقوق شهروندی خود در طی دوره های مختلف هزینه های بسیاری داده اند، از این رو حفظ و نگهداشت این حق و جلوگیری از تضعیف آن بر عهده تک تک مردم کشور است.

کارشناس مسائل اقتصادی بیان کرد: امری که با حضور همه جانبه، مسئولانه و آگاهانه در انتخابات تحقق پیدا می کند، از سوی دیگر متولیان امر انتخابات نیز با بلندنظری و ایجاد شرایط برابر برای حضور افراد و گروه های مختلف سیاسی که دارای خاستگاه مردمی هستند در ایجاد این حضور گسترده و امید آفرین نقش بسیار موثری دارند.

کیانی قلعه سرد گفت: قطعا هر چه مردم احساس بهتری از حضور افراد مورد علاقه خود در انتخابات های پیش رو داشته باشند حضور فعالانه تر و مشارکت بیشتری خواهند داشت.

تحقق تغییرات محسوس اقتصادی با انتخاب دولت جوان و پر انرژی
 
وی بیان کرد: نهاد دولت به طور کلی در ایران نیازمند پوست اندازی و تغییر اساسی است، این تغییر و اصلاح قطعا بدون حضور افراد متخصص، جوان و دارای انگیزه امکان پذیر نیست.

کارشناس مسائل اقتصادی عنوان کرد: با استقرار دولتی جوان و پرانرژی که بدون محافظه کاری معمول و رایج دولتی دست به اصلاحات اساسی و عملی در حوزه های مختلف به ویژه اقتصادی بزند، شاهد تغییرات محسوسی در شرایط کشور خواهیم بود که این تغییرات در امیدوارسازی و رفع مشکلات مردم بسیار موثر خواهد بود.

انتهای پیام/
 
http://asrehamoon.ir/vdcawan6649new1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود