تاریخ انتشار :شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۵
سردار محمد ملاشاهی از انهدام باند بزرگ قاچاق موادمخدر و هلاکت یک سوداگر مرگ و دستگیری ۳ قاچاقچی حرفه ای در سراوان خبر داد.
انهدام باند بزرگ قاچاق موادمخدر در سراوان/از هلاکت یک سوداگر مرگ تا دستگیری ۳ قاچاقچی حرفه ای
سردار محمد ملاشاهي، فرمانده مرزباني استان سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: مرزداران با انجام اقدامات اطلاعاتی، از فعالیت يك باند حرفه‌اي قاچاق موادمخدر در منطقه مرزي كوه سفيد سراوان مطلع و موفق شدند اين باند حرفه‌اي قاچاق را منهدم و 826 كيلوگرم موادمخدر و مقاديری سلاح و مهمات را كشف كنند.

وی افزود: مرزبانان در این راستا با شناسایی محل تردد احتمالي قاچاقچيان، مرزبانان هنگ مرزي سراوان با هدايت عملياتي و پشتيباني اطلاعاتي، نسبت به كنترل و انسداد مسيرهاي تردد آنها اقدام و با انجام عملياتي و اجراي طرح مهار، موفق به زمين‌گير كردن قاچاقچيان شدند.

ملاشاهی اضافه کرد: خودروي حامل مواد مخدر شناسايي و مأموران به منظور متوقف كردن خودرو و دستگيري متهمان با استفاده از علائم هشدار دهنده دستور ايست صادر شد، هنگامي كه سوداگران مرگ ديدند در كمين مرزداران گرفتار شده اند اقدام به تيراندازي به سمت مأموران كردند كه با توجه به موضع‌گيري دقيق و اتخاذ تاكتيك‌هاي عملياتي مناسب، توان رويارويي با نیروهای مرزباني را نداشته و در منطقه زمين‌گير شدند.

به گفته وی، مرزبانان پس از ساعتي درگيري با اين باند حرفه‌اي قاچاق موادمخدر كه چندين مورد اقدامات غير قانوني و شرارت در مناطق مرزي را داشتند، موفق شدند ضمن به هلاكت رساندن يكی از قاچاقچيان و سه نفر از اين عناصر پليد را دستگیر و دستگاه خودرو را توقیف کنند.

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: مرزهاي پهناور سیستان و بلوچستان، در سال توليد، پشتيباني‌ها، مانع‌زدايي‌ها براي زندگي و هرگونه فعاليت اقتصادي، اجتماعي، صنعتي و ... در امنيت كامل قرار دارد و براي سوداگران مرگ، قاچاقچيان و متجاوزان از هر زمان ديگري ناامن‌تر است و با اقدامات غيرقانوني در مناطق مرزي به شدت مقابله و برخورد مي‌شود.

انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdcj8oevvuqetaz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود