تاریخ انتشار :شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۹
عطاءاله اکبری گفت: ۲۷ کیلومتر بزرگراه در مسیر زاهدان- زابل توسط این اداره کل در حال احداث است که در صورت تخصیص به موقع اعتبارات ۲۰ کیلومتر آن تا پایان سال جاری آماده بهره برداری می شود.
۲۰ کیلومتر بزرگراه در محور زاهدان- زابل امسال زیر بار ترافیکی می رود/ افتتاح پل نهراب در شهریور ماه
عطاءاله اکبری، مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: ۲۰ کیلومتر از بزرگراه زابل - زاهدان در سال جاری زیر بار ترافیکی خواهد رفت.

وی اظهار کرد: طول کلی محور پر تردد زاهدان- زابل ۲۰۰ کیلومتر است که تاکنون ۱۱۵ کیلومتر بزرگراه در این مسیر به بهره برداری رسیده است.

این مقام مسئول گفت: افزایش سرعت تردد وسایل نقلیه و کاهش ترافیک و استهلاک وسائط نقلیه و اشتغالزایی از جمله مهمترین مزایای احداث بزرگراه است.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان افزود: ۲۷ کیلومتر بزرگراه در مسیر زاهدان- زابل توسط این اداره کل در حال احداث است که در صورت تخصیص به موقع اعتبارات ۲۰ کیلومتر آن تا پایان سال جاری آماده بهره برداری می شود.

اکبری با بیان اینکه در ۲ سال گذشته احداث ۲ قطعه بزرگراه به طول ۳۷ کیلومتر(قطعه ۴ و ۵) در محور زاهدان- زابل به پیمانکار واگذار شده است، گفت: بر اساس ارزیابی های انجام شده عملیات احداث قطعه سه بزرگراه این محور نیز بطول ۲۷ کیلومتر در ۶ ماهه دوم سال اجرایی می شود و تنها احداث قطعه 2 این بزرگراه بطول ۲۷ کیلومتر برای سال آینده باقی می ماند.

وی همچنین از احداث ۲ دستگاه پل در بزرگراه زاهدان- زابل خبر داد و افزود: پل نهراب بطول ۱۹۲ متر بعد سالیان طولانی از احداث آن با پیگیری جدی این اداره کل با اعتبار ۳۵ میلیارد تومان تا شهریور ماه سال جاری آماده افتتاح می شود تا مطالبه به حق شهروندان زابل در این زمینه محقق شود.

این مقام مسئول ادامه داد: یکی از نقاط حادثه خیز محور زاهدان- زابل محدوده پل شیله در شهرستان هامون است که به زودی عملیات احداث پل در این مسیر توسط اداره کل راه و شهرسازی استان آغاز می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان با تاکید بر این نکته که نباید احداث باند دوم بزرگراه زاهدان- زابل طولانی می شد، اظهار کرد: امروزه به دلیل رشد و گسترش شهرها و رفت و آمدهای سنگین درون شهری و همچنین برای فراهم شدن سفر ایمن، کاهش حوادث رانندگی و زمان سفر و تسریع در جابجایی کالا و مسافر، توسعه بزرگراه ها نقش بسیار مهمی در شبکه حمل ونقل درون شهری و اقتصاد ملی ایفا می کند.

انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdci33azut1ap32.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود