تاریخ انتشار :دوشنبه ۸ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۱
عملیات بهسازی و آسفالت محله مورد هدف طرح باز آفرینی کهنه قلعه سراوان همزمان با هفتمین روز هفته دولت آغاز شد.
​آغاز عملیات بهسازی محله کهنه قلعه سراوان/بازآفرینی حاشیه شهرهای خاش، زاهدان و زابل در اولویت است
به گزارش عصرهامون؛ عملیات بهسازی و آسفالت محله مورد هدف طرح باز آفرینی کهنه قلعه سراوان با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان، نماینده مردم سراوان، مهرستان، سیب و سوران و گلشن در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل راه و شهرسازی استان و جمعی از مسئولان محلی همزمان با هفتمین روز هفته دولت آغاز شد.

عطاءاله اکبری، مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان در این مراسم با بیان اینکه تمام تلاش این اداره کل با اجرای طرح بازآفرینی شهری خلق فضاها و مكان های شهری با هدف فراهم كردن امكان كار و زندگی استاندارد برای شهروندان  است، اظهار کرد: عملیات بهسازی محله کهنه قلعه سراوان با اعتبار افزون بر ۲۲میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات باز آفرینی شهری ایران همزمان با هفته دولت در گستره ۱۱ هزار متر مربع آغاز شد.

وی ادامه داد: در قالب این پروژه اقداماتی نظیر زیرسازی، جدول گذاری، اجرای کانیوی، تهیه و اجرا سنگ فرش و آسفالت محله کهنه قلعه سراوان در مدت تعیین شده یک سال اجرایی خواهد شد تا شهروندان این منطقه از فضای مناسب شهری برخوردار شوند.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: این اداره کل به منظور ارائه خدمات مناسب به شهروندان ساکن در محلات مورد هدف باز آفرینی شهری سراوان در سال جاری ایجاد فضاهای آموزشی، بهداشتی، ورزشی، بهسازی معابر در محلات قلعه امرا، قلعه سرجو و بخشان با اعتبار بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال را مورد توجه ویژه قرار داده است.

اکبری افزود: همچنین بهسازی معابر و فضاهای خدماتی نقاط حاشیه شهرهای خاش، زاهدان و زابل نیز در اولویت برنامه های این اداره کل قرار دارد تا ضمن فراهم شدن محیط مناسب برای سکونت شهروندان این مناطق از بسیاری از آسیب های اجتماعی پیشگیری کرد.

شایان ذکر است؛ شهرستان مرزی سراوان دارای سه محله مورد هدف طرح های باز آفرینی شهری به مساحت ۱۵۲ هکتار و جمعیتی بالغ بر ۱۸ هزار نفر است.

انتهای پیام/ 
http://asrehamoon.ir/vdch-znz-23nkid.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود