تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۲
دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید سیستان و بلوچستان از پرداخت ۷ هزار و‌۴۷۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحد‌های تولیدی از طریق کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید از ابتدای سال ۹۹ تا کنون خبر داد.
پرداخت ۷۴۷۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحد‌های تولیدی/۴۷ واحد صنعتی در سیستان و بلوچستان احیا شد
به گزارش عصرهامون؛ داود شهرکی رئیس سازمان صمت سیستان و بلوچستان در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان بیان کرد: از ابتدای سال ۱۳۹۹ تا کنون ۷ هزار و‌۴۷۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحد‌های تولیدی از طریق مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید پرداخت شده است.

وی ادامه داد: طی مدت اعلام شده از طریق این کارگروه زمینه تثبیت و ایجاد اشتغال جهت ۷ هزار و ۷۵۰ نفر فراهم شده است

 اجرای ۹۰۰ مصوبه ستاد تسهیل در استان

ماندانا زنگنه، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری نیز گفت: طی ۳ سال گذشته برای رفع موانع پیش روی واحدهای تولیدی ۱۱۱ جلسه ستاد تسهیل استان برگزار شد که در نتیجه آنها یک هزار و ۳۸۷ مصوبه به ثبت رسید و برای حل مشکل این واحدها با تشکیل ۶۸۲ پرونده به طور مجموع ۹۰۱ مصوبه به اجرا رسید که معادل ۶۵ درصد آنها است.

وی بیان کرد: در حوزه احیای واحدهای صنعتی سال گذشته ۴۷ واحد استانی احیا شد و پیش‌بینی شده تا در سال جاری ۴۶ واحد با مجموع اشتغال ۲۲۰ نفر احیا شود در حوزه معادن هم در کنار ۱۷ واحد احیا شده سال گذشته برای امسال احیای ۷ واحد معدنی با اشتغال ۸۴ نفر در دستور کار قرار گرفته است.

زنگنه افزود: با توجه به اهمیت اجرایی شدن طرح های اقتصادی باید طرح‌هایی که قابلیت استفاده از مجوز سران سه قوه را دارند در استان شناسایی و تا پایان شهریور تعیین تکلیف شود علاوه بر آنها طرح هایی که نیاز به مجوز ملی دارند هم بررسی و طرح‌های مهم برای پیگیری در مرکز کشور مشخص و معرفی شود.

گفتنی است؛ در پایان این کارگروه مشکلات ۴ واحد تولیدی با حضور مدیران بانک‌های عامل و دستگاه‌های اجرایی بررسی و تمهیدات لازم برای رفع آنها مصوب شد. در این جلسه موضوعاتی از جمله مشکلات بانکی ۲ واحد تولیدی و در خواست تسهیلات برای یک واحد تولیدی مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdcbf8b8wrhbazp.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود