تاریخ انتشار :شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۱
بابک دین پرست گفت: اراضی ساحلی اراضی مردمی هستند و هیچ دستگاه دولتی یا خصوصی به جز برخی دستگاه‌های خاص که قانون برای آنها تعیین کرده است، حق ندارند این اراضی را در تصرف خود قرار دهند و حصارکشی کنند و باید حداکثر تا هفته آینده آنها نسبت به تخلیه اراضی اقدام شود.
ضرب العجل یک هفته ای به دستگاه‌ها برای تخلیه نوار ساحلی/نگاه ویژه رهبری تکاپوی اقتصادی را در سواحل مکران رقم زد
به گزارش عصرهامون؛ بابک دین پرست، معاون هماهنگی امور اقتصادی و فنی توسعه مناطق وزارت کشور در سفر به چابهار بیان کرد: جنوب ایران بالغ بر دو هزار و ۷۷۸ کیلومتر نوار ساحلی دارد که در میان چهار استان از جمله سیستان و بلوچستان تقسیم شده و نوار جزو اموال مردم به شمار می‌رود، بنابراین باید بتوانند از ظرفیت آنها استفاده کنند، اما تعدادی از دستگاه ها علاوه بر دخل و تصرف اراضی بیش از ۱۵۹ کیلومتر از اراضی اقدام به حصار کشی و پیشگیری از ورود مردم به آن محدوده نیز کرده اند که اگر این موضوع طی یک هفته آینده در سطح استانی رفع نشود پس از آن در سطح ملی اقدام و برخورد خواهد شد.

وی اظهار کرد: سازمان توسعه سواحل مکران با هدف اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری تدوین و ابلاغ شد، اما در فرایند اجرای این راهبرد استراتژیک مشکلاتی هم وجود داشت که نبود ساز و کاری مناسب برای پیگیری و اجرای پروژه ها یکی از آنها بود و شکل‌گیری سازمان توسعه سواحل مکران در دستور کار قرار گرفت و با جدیت در حال پیگیری است.

دین‌پرست افزود: مسیر اجرای پروژه‌های سواحل مکران در برخی مناطق فاقد برق و در بعضی نقاط فاقد آب بود و حتی در نقاط ای هم آنتن دهی تلفن همراه امکان پذیر نبود، در حالی که این موارد از ملزمات اجرای پروژه‌هاست، بنابراین باید در سند توسعه سواحل مکران این استان طی ۱۰ روز آتی برای رفع مشکلات بازنگری شود.

به گفته وی، سواحل مکران از پتانسیل های ناب اقتصادی بهره می برد و می تواند به تنهایی اقتصاد یک منطقه را متحول کند، نگاه ویژه رهبری به ظرفیت‌های اقتصادی این سواحل سبب تغییر نگاه ها به جنوب استان شده و تکاپوهای اقتصادی امروز این سواحل را باید حاصل آن نگاه دانست.

این مقام مسئول با تاکید بر این که همه دستگاه‌ها برای تحقیق نگاه رهبری در سواحل مکران باید حداکثر تلاش خود را به کار بگیرند، اظهار کرد: توسعه سواحل مکران و فعال شدن پروژه های اقتصادی آن از چند جهت می‌تواند بر کشور تاثیرگذار باشد که افزایش صادرات و ورود ارز تنها بخشی از آنهاست.

وی خاطرنشان کرد: فعال شدن طرح‌های اقتصادی منطقه، صنایع پایین دست را با سرعت بیشتری در مسیر رشد قرار خواهد داد، بنابراین باید به توسعه سواحل مکران نگاه ویژه‌ای داشت.

انتهای پیام/
 
http://asrehamoon.ir/vdcdzx0fxyt0o56.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود