تاریخ انتشار :شنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۱
همزمان با سراسر کشور رزمایش «اقتدار جهادگران بسیج» با فرمان سردار غلام‌رضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفان، در سیستان وبلوچستان توسط 550 گروه جهادی آغاز به کار کرد.
رزمایش «اقتدار جهادگران بسیج» با حضور 550 گروه جهادی در جنوب شرق آغاز شد
به گزارش عصرهامون، رزمایش اقتدار جهادگران بسیج امروز همزمان با سراسر کشور و به صورت ویدئو کنفرانس در حسینیه عاشقان ثارالله زاهدان و با رمز «یا حضرت امام حسن عسکری (ع)» و به منظور اعزام گروه‌های جهادی خدمات‌رسان به مناطق محروم آغاز شد.

سردار احمد شفائی، فرمانده سپاه سلمان استان در این مراسم که پیش از ظهر امروز برگزار شد ضمن تبریک ایام به مناسبت فرارسیدن چهل و دومین سالگرد هفته بسیج محضر تمامی بسیجیان به ویژه بسیجیان این خطه از کشور، بیان کرد: اگر بسیج را از نگاه خالق آن حضرت امام راحل که بنیانگذار انقلاب و بنیانگذار تشکیل بسیج بودند نگاه بیاندازیم فرمودند "بسیج لشکر مخلص خداست"، که دفتر تشکیل آن را همه مجاهدان از اولین تا آخرین امضا کردند.

بسیج پاره تن مردم است

وی در ادامه به فرازی از سخنان رهبر انقلاب مبنی بر اینکه بسیج برای جوانان شورآفرین، برای دوستان امیدآفرین و برای دشمنان بیم آفرین است، اشاره کرد و گفت: اینها محتواهای ویژه دارد که همگان به آن واقف هستیم.
 

 
این مقام مسئول ادامه داد: بسیج از آغازین روز تشکیل تا امروز در عرصه‌های مختلف پیوسته منشاء خیرات و برکات فراوان بوده، آن روزی که نیاز مردم و انقلاب به حضور میدانی در عرصه ها بود بسیجیان سر از پا نشناختند و عاشقانه در خدمت نظام و انقلاب بودند، در مقطعی که دشمنان قسم خورده با همه عِده و عُده به مرزهای ایران اسلامی تجاوز کردند با آن اهداف پلید، بسیجیان دریا دل ما سینه سپر کردند و مجاهدانه و با فداکاری و رشادت بی نظیر در مقابل همه زر و زور عالم با افتخار ایستادند.

وی اذعان کرد: در آن مقطع که دشمنان قسم خورده در عرصه فرهنگی شبیخون زدند باز بسیجیان تماشاچی نبودند، آرام و قرار نداشتند و با همه توان در مقابل با این هجمه حاضر شدند.

به گفته وی، آن روزی که به دلایلی که باید در تاریخ متولیان پاسخ دهند و جهاد سازندگی را در وزارت کشاورزی ادغام کردند و عَلَم خدمت در مناطق محروم بر زمین افتاد؛ باز بسیجیان احساس مسئولیت کردند منسجم و هماهنگ شدند و در جای جای ایران اسلامی این پرچم را برافراشتند ودر عرصه خدمت تلاش کردند.

شفائی با بیان اینکه تنها راه حل مسائل و کاهش مشکلات به واسطه بسیج محقق می شود، افزود: امروز با همت بسیجیان در استان بیش از هزار و ۷۰۰ گروه جهادی با محوریت پایگاه مقاومت در سطوح مختلف تشکیل شده است.

وی اظهار کرد: در بازه زمانی دوساله اخیر خدمات شایانی توسط گروه‌های جهادی به مردم ارائه شده که اگر نبود مجاهدت، فداکاری، ایستادگی و تلاش بسیجیان در عرصه های مختلف شک نداریم وضعیت در همه عرصه‌ها به مراتب بدتر از وضعیت حال بود؛ اگر در عرصه فرهنگی بسیجیان حضور نداشتند و اگر در عرصه های آموزشی تلاش و مجاهدت نمی کردند یا در عرصه ‌های محرومیت‌زدایی و اقتصاد مقاومتی شب و روز در صحنه نبودند معلوم نیست شرایط امروز چه بود.

فرمانده سپاه سلمان استان خاطر نشان کرد: امروز باید دست به دست هم دهیم؛ شرایط ما قطعاً با گذشته تفاوت داشته، اما امروز افتخار داریم در این دولت انقلابی  و مردمی که در ایران اسلامی فعالیت خود را آغاز کرده و با دست به دست هم دادن با همه دلسوزان نظام از جمله مسئولان از ظرفیتی که داریم در استان می‌توانیم به امید خدا با تعیین اولویت‌ها مسائل استان را یکی پس از دیگری حل کنیم.

وی تصریح کرد: همت، تلاش و هم‌اندیشی شما بسیجیان در این موضوع قطعا کمک کننده بوده، امید است با فضل الهی و با بهره‌مندی از تمامی ظرفیت‌ها و به پای کار آمدن همه مسئولین این اتفاقات با یک سرعت قابل قبول منشاء خیرات و برکات زیادی شود.
 

 
شفائی اذعان کرد: ما به عنوان بسیجیان این خطه قهرمان پرور آماده ایم و این آمادگی خود را در گذشته ثابت کرده ایم و شک نداریم مسئولین به میدان می آیند و در موضوعات مختلف زمینه حل مسائل را فراهم می کنیم.
 
نهضت خدمت رسانی جدیدی در هفته بسیج کلید می خورد
 
غلامرضا ملایی، مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان نیز در ادامه این مراسم  با بیان اینکه این رزمایش به‌صورت سراسری در کل استان سیستان وبلوچستان برگزار می‌شود، گفت: شهرستان زاهدان به‌عنوان نقطه شروع رزمایش انتخاب شد که در آن گروه‌های جهادی به‌صورت نمادین برای اجرای بخش‌های مختلف این رزمایش بزرگ اعزام شدند.

وی افزود: بسیجیان در عملیاتی کردن بیانات و رهنمودهای مقام معظم رهبری پیشرو و پیشگام هستند و با همه توان و پای کار آوردن ظرفیت‌ها گره‌های مشکلات را برطرف می‌کنند.

این مسئول با بیان اینکه بسیج مردمی‌ترین تشکیلات در انقلاب اسلامی است و امروز مردم پایه کردن مسائل باید یکی از اولویت‌ها باشد، گفت: در راستای لبیک به ندای رهبر انقلاب و تداوم رزمایش کمک های مومنانه در طول هفته بسیج تهیه و توزیع هزار و 500 بسته معیشتی در دستور کار گروه های جهادی بسیج قرار گرفته است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان استان ادامه داد: امروز در رزمایش اقتدار جهادگران بسیج در هجده ناحیه از سطح استان 550 گره جهادی در قالب پنج هزار و 500 نفر به عرصه های گوناگون فرهنگی، عمرانی، خدماتی، اجتماعی و اقتصاد مقاومتی ورود کرده تا مرهمی بر دردها و نیازهای مردم در مناطق محرم باشند.

انتهای پیام/
 
http://asrehamoon.ir/vdcfvmdyew6djea.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود