تاریخ انتشار :پنجشنبه ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۱
سردار احمد شفائی، فرمانده سپاه سلمان گفت: هر کس که سعی می کند یاد شهدا به فراموشی سپرده شود به کشور خیانت کرده است.
حاج قاسم سلیمانی و میرحسینی افتخار ایران اسلامی و جهان اسلام هستند/ بی اعتنایی به خانواده های شهدا، خیانت به کشور
به گزارش عصرهامون، سردار احمد شفائی در یادواره شهدای شهرستان هامون با بیان اینکه شهدا زنده و در محضر الهی روزی می‌خورند، بیان کرد: رهبر انقلاب مکرراً به زنده نگه داشتن یاد شهدا سفارش کردند چراکه زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.

وی با بیان اینکه شهید میرحسینی و شهید حاج قاسم سلیمانی افتخار ایران اسلامی و جهان اسلام هستند، گفت: شهدا رفتند تا بمانند، نماندند تا بمیرند.

به گفته این مقام مسئول، امروز اگر چه نام شهدا مزین بخش کوچه و خیابان و خانه های مردم است اما باید بیش از پیش اهتمام کرده و این مسیر نورانی که برکات زیادی برای امت سرافراز اسلام داشته را ادامه دهیم.

وی با بیان اینکه خانواده معظم شهدا نور چشم و چشم و چراغ ملت هستند، افزود: خانواده شهدا افتخار این سرزمین هستند، باید به این اثرات و برکات توجه کنیم که اگر این مسیر و ایثار و فداکاری، ایستادگی، گذشت، شهامت، شجاعت و شهادت ها نبود ما در چه وضعیتی بودیم دنیای اسلام چه شرایطی را تجربه می‌کرد.

فرمانده سپاه سلمان استان ادامه داد: بسیج در این مقطع دوران انقلاب اسلامی متولد نشد بلکه تفکر بسیج از قرن های قبل از اسلام در دنیا وجود داشت، در عهد حضرت موسی در زمان سایر پیامبران هم وجود داشته اما هنر حضرت امام راحل آن بود که بسیج را سازمان و منسجم کرد، تشکل داد و امروز این عظمت را در دنیا شاهد آن هستیم.

وی تصریح کرد: اگر نبود فرهنگ غنی اسلام و موضوع شهید و شهادت شک نداریم در مقابله حضرت امام با رژیم سفاک پهلوی قطعاً به پیروزی نمی رسیدیم؛ اگر فرهنگ شهادت و ایثار در انقلاب اسلامی نهادیینه و این انقلاب تثبیت نمی‌شد، نمی توانستیم در مقابل آن حجم های سنگینی که معاندین، مخالفین، ظالمان عالم و نظام سلطه بر علیه ما طراحی و اجرا کردند، ایستادگی کرده و به پیروزی برسیم.

شفائی اذعان کرد: فرهنگ بسیجی باعث شد تا نه تنها دشمنان امید پیروزی نداشته باشند بلکه اعلام کردند همراهان ما افرادی که با آنها تفاهم و موافقتنامه امضا کردیم هم به حرف ما گوش نمی‌دهند، این شکست‌های مفتضحانه نظام سلطه در مقاطع مختلف را می‌بینیم اینها از برکات شهدا است.

وی اظهار کرد: هر کس که سعی می کند یاد شهدا به فراموشی سپرده شود به کشور خیانت کرده، باید قدر شهدا و خانواده شهدا را بدانیم زیرا هر کس که سعی کند به خانواده شهدا اهانت شود یا مورد بی احترامی و مورد تعرض زبانی قرار گیرد به این کشور خیانت کرده است.

این مقام مسئول در ادامه با بیان اینکه باید خود را زیر بار منت شهیدان بدانیم، افزود: ترویج روحیه جهادی جهادگران دوران دفاع مقدس و تفکر بسیجی  از مهمترین اهداف برگزاری این یادواره ها است.

وی مهمترین ویژگی‌های بسیج را اخلاص، بصیرت و آگاهی و در صحنه بودن به موقع و پشتیبانی از ولایت فقیه برشمرد و گفت: دشمنان داخلی و خارجی هر چقدر تلاش کنند ما از مسیر ولایت باز نمی‌گردیم.

در پایان این مراسم از خانواده شهدا و جانبازان شهرستان هامون تجلیل شد.

انتهای پیام/
 
http://asrehamoon.ir/vdcepx8zejh8eoi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود