تاریخ انتشار :شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۵
بسیج سازندگی سپاه چابهار طی چند سال اخیر با همت و تلاش بسیجیان و حمایت همه جانبه سبزپوشان انقلاب توانسته با برپایی اردوهای جهادی و اشتغالزایی اقدامات قابل توجهی را در زمینه محرومیت زدایی، بهبود معیشت زندگی مردم ایجاد کند.
بسیج سازندگی؛ اقیانوس مسئولیت پذیری است/ به همت گروه های جهادی رنگ آبادانی و توسعه به سواحل مکران بخشیده شد
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی ایران به دست حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار نظام، تشکیل یک نهاد بزرگ مردمی و داوطلبانه به اسم بسیج است.
 
بسیج؛ تنها نیروی شبه نظامی مردمی جهان است که عملکردی متفاوت در توسعه، پیشرفت و اداره کشور دارد و بدون هیچ حد و مرزی فعالیت های داوطلبانه و حمایت گر خود را انجام می دهد.
 
تفکر، منش و راه بسیج در طی این سالها پس از انقلاب علاوه بر سرعت بخشیدن به رشد و توسعه ایران اسلامی باعث شده تا کشورهای اسلامی و آزادی خواه منطقه با الگو گرفتن از آن تحولی شگرف در کشور خود ایجاد کنند.
 
محرومیت زدایی، توسعه مناطق دورافتاده، اشتغالزایی، توسعه حوزه های اقتصادی، عمرانی از جمله اقدامات موثر بسیج است که با داوطلب شدن زن و مرد، پیر و جوان و دختر و پسر ایرانی در هر گوشه از این خاک پر گهر باعث آبادانی و سرافرازی شدند.
 
تحول بسیج در گوشه گوشه ایران باعث شده تا مردم تفاوت انقلاب 57 با رژیم منحوس پهلوی را به خوبی علاوه بر مشاده احساس کنند و بدانند راهی که انتخاب کردند بدون هیچ شک و تردید درست بوده است.
 
سیستان و بلوچستان یکی از مناطق ایران اسلامی که با حضور پر تلاش و جهادی بسیجیان نسبت به قبل از انقلاب متحول شده و به برکت این جوانان غیور و پرتلاش امروز آباد و به پیشرفت رسیده و حرف های زیادی در عرصه های مختلف دارد.
 
رنگ و غبار محرومیت هر چند همچنان بر سر مردمان جنوب شرق وجود دارد اما تحول اساسی در عمران و آبادانی این استان به دست جوانان جهادگرش ایجاد شده و امروز زندگی مردم را بهبود بخشیده است.
 
بسیج سازندگی سپاه چابهار طی چند سال اخیر با همت و تلاش بسیجیان و حمایت همه جانبه سبزپوشان انقلاب توانسته با برپایی اردوهای جهادی و اشتغالزایی اقدامات قابل توجهی را در زمینه محرومیت زدایی، بهبود معیشت زندگی مردم در سواحل مکران انجام داده است.
 
رفع موانع موجود و رشد انقلاب اسلامی از اهداف بسیجیان است

امید پژوهش؛ مسئول بسیج سازندگی سپاه شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار ما، بیان کرد: بسیجیان در تلاش برای رفع موانع موجود و رشد انقلاب اسلامی در میدان هستند و انقلاب اسلامی نیز همواره با حضور بسیجیان جهادگر این راه را با قدرت ادامه خواهد داد.
 
وی با اشاره به اقدامات موثر سپاه شهرستان چابهار در طی دو سال اخیر در راستای محرومیت زدایی و رفع مشکلات مردم در حاشیه شهر و روستا افزود: بیش از 500 پروژه محرومیت زدایی در روستاهای شهرستان های چابهار و دشتیاری، باهوکلات و بریس انجام شده و ماحصل آن ایجاد تحول و توسعه در بهبود معیشت زندگی مردم سواحل مکران است تا به کوری چشم دشمنان تفاوت بین انقلاب اسلامی با رژیم پهلوی برای همگان اثبات شود.
 
پژوهش تصریح کرد: از جمله مهم ترین اقدامات بسیج سازندگی سپاه چابهار 38 بابت ساخت مسکن محرومین، 27 مورد اهدای ساخت بهبود وضعیت بهداشتی منازل، 73 مخزن 10 هزار لیتری، 2 دستگاه تصفیه آب، 34 مورد احداث مخزن ۴۰ متر مکعب، 34 بازسازی حفر و تجهیز چاه آب شرب، اجرای طرح لوله گذاری ترمیم بند، ساخت هشت مدرسه و ترمیم و زیباسازی مدارس، ویزیت رایگان، توزیع 21 هزار و 800 بسته معیشتی به صورت رایگان، توزیع ماسک و ضدعفونی معابر شهری، ساخت 2 زمین ورزشی توزیع آب رایگان، ایجاد کارگاه‌های کوچک و بازده در راستای کمک به مردم کم برخوردار انجام شد.
 
پرداخت تسهیلات به کارآفرینان در راستای اشتغالزایی از اهداف بسیج سازندگی است

وی ادامه داد: صندوق های قرض الحسنه که وظیفه اصلی پرداخت تسهیلات کوتاه مدت و بلند مدت به کارآفرینی و خود اشتغال زایی را دارند از محل اعتبارات تسهیلات سازندگی سپاه سلمان ۲۰ فقره وام کم بهره ۴ درصد مشاغل خانگی پرداخت شده است.
 
مسئول بسیج سازندگی چابهار با اشاره به ایجاد شغل گفت: سه کارگاه صنایع دستی و ۱۶ کارگاه کوچک و خورد خانگی صنایع دستی توسط بسیج سازندگی سپاه چابهار ایجاد و باعث اشتغالزایی افراد زیادی شد.
 
وی با اشاره به نقش بسیج سازندگی در ایجاد روحیه و بهبود زندگی مردم اذعان کرد: بسیج سازندگی جهت پویا نمایی و اقتدار کارآفرینی در بین آحاد مردم با تزریق اقدامات محرومیت زدایی روحیه مبارزه گری و ستیز با بیکاری را در برنامه خود دارد.
 
تکیه بر توان داخلی بومیان منطقه نقش مهم بسیج سازندگی در محلات کم برخوردار است

پژوهش ادامه داد: هدف اصلی آن با بهره گیری از امکانات و با استفاده با افراد بومی همان منطقه جهت اجتماع اقتصاد مقاومتی می باشد و ایجاد حس خودباوری و تکیه بر توان داخلی نقش مهم بسیج سازندگی در محلات کم برخوردار است.
 
وی با اشاره به حمایت بسیج سازندگی برای ایجاد اشتغال در بین مردم اظهار کرد: ارائه مشاوره تخصصی درخصوص ایجاد شغل و تسهیلات کم بهره کمک می کند و اگر طرح او دچار کمی و کاستی بود تکمیل و تلاش می‌کند کلیه خدماتی که در دسترس این نهاد باشد به او ارائه دهد.
 
مسئول بسیج سازندگی سپاه چابهار با اشاره به تفکر بسیجی که باعث رفع محرومیت ها می شود بیان کرد: تفکر بسیجی یعنی کار با کمترین امکانات و تجهیزات بیشترین بهره برداری و استفاده لازم این تفکر با حضور مردم از هزینه ها کاسته و مفاد زیادی برای منطقه و صرفه جویی زیادی به همراه داشته است.
 
وی با اشاره به نقش بسیج سازندگی در بحران ها و شرایط حساس برای کمک به مردم و حفظ آرامش افزود: بسیج سازندگی نقش مهمی در مهار بحران ها با استفاده از ظرفیت بزرگ گروه های جهادی دارد و در کنار مردم بوده که این امر موجب دلگرمی و آرامش مردم شده است که در میدان عمل این را احساس کرده‌اند.
 
پژوهش گفت: بسیج سازندگی باعث سرعت بخشیدن به کار و صرفه جویی در هزینه زمان و پیشگیری از مشکلات خواهد کرد.

انتهای پیام/
 
http://asrehamoon.ir/vdchvknzz23nkvd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود