تاریخ انتشار :شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۶
تیم ملی بسکتبال ایران در نخستین دیدارش در مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۳ مقابل بحرین به پیروزی رسید.
انتخابی جام جهانی بسکتبال | پیروزی قاطعانه ایران مقابل بحرین/ موفقیت هاشمی، درخشش جمشیدی و کاظمی در گام نخست
به گزارش عصرهامون به نقل از راه دانا؛ تیم ملی بسکتبال ایران در نخستین بازی از پنجره اول مسابقات انتخابی جام جهانی 2023 میزبان تیم ملی بحرین بود. تیمی که با تغییر سرمربی و چند تغییر قابل توجه در ترکیب خود پنجره نخست جام جهانی را آغاز کرد و در یک بازی برتر با نتیجه 82 بر 66 حریف چغر خود را شکست داد تا گام نخست را با پیروزی پشت سر بگذارد.
با تصمیم مصطفی هاشمی سرمربی جدید ایران، محمد جمشیدی، مهدی کامرانی، اصغر کاردوست، ارسلان کاظمی و بهنام یخچالی؛ بازیکنان شروع‌کننده ایران مقابل بحرین در این بازی بودند.
کوارتر نخست بازی پایاپای دنبال شد و بحرین حریفی چغر نشان داد که برای دقایقی از ایران پیش افتاد امادر نهایت این شاگران هاشمی بودند که بازی را در دست گرفتند تا کوارتر نخست با نتیجه 24 بر 17 به سود ایران به پایان برسد.
در کوارتر دوم بازی از تب و تاب افتاد و یک نمایش پراشتباه از سوی دو تیم دیدیم که اغلب پرتاب ها به سبد نرسید، اگرچه بحرین در این کوارتر ملال آور نیز پا به پای ستاره های ایران پیش رفت تا در نهایت این کوارتر با تساوی 12 - 12 به پایان برسد.
بدین ترتیب نیمه نخست این بازی با نتیجه 36 بر 29 به سود ایران به اتمام رسید.
ایران نیمه دوم کوارتر سوم را قدرتمند شروع کرد و اجازه قدرتنمایی به بحرینی ها را نداد. کوارتر سوم فرصت مناسبی برای قدرت‌نمایی تیم ملی ایران مقابل بحرین بود و در پایان این کوارتر ایران با برتری قابل توجه و با نتیجه 28 بر 14 برنده شد.
در کوارتر چهارم باز هم بازیکنان ایران پراشتباه ظاهر شدند و این به بحرین اجازه داد تا از ایران پیش افتاده و برای نخستین بار در این بازی یک کوارتر را به سود خود به پایان ببرد. این کوارتر 23 بر 18 به سود بحرین ثبت شد اما برتری ایران در کوارترهای قبلی نتیجه این دیدار را تعییین کرد و تیم ملی بسکتبال حساب 82 بر 66 بحرین را شکست داد تا گام نخست را با سرمربی جدید خود در پئنجره اول انتخابی جام جهانی را با قاطعیت بردارد.
ارسلان کاظمی با 10 امتیاز، 26 ریباند و 12 پاس، درخشش خارق‌العاده‌ای در تیم ایران داشت و تریپل دبل کرد و مؤثرترین بازیکن زمین شد. محمد جمشیدی هم 21 امتیاز، امتیازآورترین بازیکن زمین لقب گرفت. بهنام یخچالی و سالار منجی هم با 14 امتیاز، در رده های بعدی قرار داشتند.
در تیم بحرین نیز حاجی با 17 امتیاز، پرامتیازترین بازیکن تیمش بود.
مهدی علی‌نژاد معاون وزیر ورزش و جوانان، میهمان ویژه سالن آزادی در کوارتر چهارم بود.
در ادامه این رقابتها تیم ملی ایران از ساعت 19:30 روز دوشنبه 8 آذر در منامه، بازی برگشت خود مقابل بحرین را برگزار خواهد کرد.
انتهای پیام/ http://asrehamoon.ir/vdcauyn6u49nyw1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود