تاریخ انتشار :سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۲
مولوی خلیل رسولی زاده گفت: با حفظ وحدت و صلح و سازش، دوری از هر عاملی که باعث اختلاف بین طوایف مختلف می شود می توان از وقوع درگیری های طایفه ای در سیستان و بلوچستان جلوگيری كرد. 
وحدت و اتحاد بین طوایف سیستان و بلوچستان سبب توسعه استان می شود/ تریبون نماز جمعه بهترین مکان دعوت به صلح و آشتی
به گزارش عصرهامون مولوی خلیل رسولی زاده، امام جمعه موقت اهل موقت شهرستان ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: درگیری های طایفه ای رسمی بوده که از گذشته تا اکنون وجود دارد، اما باید این فرهنگ اصلاح شود و در راستای حل این مشکل نیاز به تلاش دو چندان علما، معتمدین، ریش سفیدان در هر منطقه دارد.

وی افزود: دلیل اصلی قربانی دادن در درگیری‌های طایفه‌ای، وجود سلاح‌ های غیر مجوز دار در دست برخی افراد است.

وی تصریح کرد: قتل‌‌های طایفه‌ای در سیستان و بلوچستان به کاری عادی تبدیل شده و با همین درگیری ها جان چندین بیگناه گرفته می شود.

وی اضافه کرد: برای برقرار بودن صلح و آرامش در جامعه نیاز است تا بزرگان و ریش سفیدان طوایف تمام تلاش خود را برای جلوگیری از درگیری های درون و برون طایفه ای در هر منطقه داشته باشند.

این خطیب جمعه عنوان کرد: قتل و پایان دادن به حیات انسان ها آن هم به صورت عمد، یکی از مهمترین عواملی است که امنیت فردی و اجتماعی جامعه را به خطر می اندازد و در پی آن جامعه دچار خسارت های مادی و معنوی فراوانی می شود.

وی اضافه کرد: خشونت، درگیری و نزاع های قومی و قبیله عليه جان و مال افراد باعث ايجاد ترس و همچنین رعب و وحشت در میان عموم مردم در سیستان و بلوچستان شده است.

رسولی زاده با بیان اين که تریبون نماز جمعه بهترین مکان برای ايجاد صلح و سازش بین قومیت های مختلف است، خاطرنشان کرد: با حفظ وحدت و دوری از هر عاملی که باعث اختلاف بین طوایف می شود می توان از وقوع درگیری های طایفه ای در سیستان و بلوچستان جلوگيری كرد. 

انتهای پیام/ http://asrehamoon.ir/vdcci0qs12bq0s8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود