تاریخ انتشار :سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۸
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خبر داد؛

بزرگترین نیروگاه خورشیدی ایران در دلگان احداث می شود

علیرضا پرنده مطلق از احداث بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور در شهرستان دلگان خبر داد.
بزرگترین نیروگاه خورشیدی ایران در دلگان احداث می شود
به گزارش عصرهامون؛ علیرضا پرنده مطلق، مدیرعامل شرکت برق منطقه ای سیستان و بلوچستان در نشستی که صبح امروز با فرماندار دلگان برگزار شد، بیان کرد: این نیروگاه تجدید پذیر در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار با ظرفیت تولید ۲۵ مگاوات برق با سرمایه گذاری "شستان" در دلگان احداث خواهد شد. این شهرستان بیشترین تابش خورشید را در طول سال دارد، به گونه ای که بیش از ۳۰۰ روز آن خورشیدی است.

وی میزان سرمایه گذاری نیروگاه خورشیدی دلگان را ۲۰ میلیون دلار اعلام و اضافه کرد: عملیات اجرایی این نیروگاه بزرگ تا یک ماه آینده آغاز می شود و طبق برنامه ریزی انجام شده پس از ۶ ماه به بهره برداری خواهد رسید.

این مقام مسئول با بیان این که این اقدام جهت بهبود پایداری شبکه، ولتاژ منطقه، کاهش خاموشی ها و ... انجام می شود، گفت: در حال حاضر بزرگترین نیروگاه تجدید پذیر کشور ظرفیت تولید ۱۰ مگاوات برق را دارد که نیروگاه دلگان با ظرفیت تولید ۲۵ مگاوات به بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور تبدیل می شود.

مجتبی شجاعی، فرماندار دلگان نیز گفت: در شهرستان دلگان از لحاظ اجتماعی و هم کلیه دستگاه های اجرایی از آمادگی کامل برای همکاری جهت احداث این پروژه بزرگ وجود دارد.

وی ضمن قدردانی از همکاری مسئولان شرکت برق منطقه ای به دلیل توجه به این شهرستان تازه تاسیس بیان کرد: طی سه اخیر سه پست برق برای دلگان وارد مدار شده یا در دست اجراست، در همین راستا پست برق چاه علی به بهره برداری رسیده، پست چاه کیچی با ۲۰ میلیارد تومان هفته آینده به بهره برداری می رسد، توسعه پست گلمورتی با ۶۰ میلیارد تومان اعتبار در دست اجراست.
http://asrehamoon.ir/vdcgxt9quak9tq4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود