تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۹
محمدشریف کریمی گفت: ۴۹۹ زائر پاکستانی عازم اماکن مذهبی قم و مشهد با رعایت دستورالعمل‌های ستاد کرونا از طریق پایانه مرزی ریمدان وارد استان شد.
۴۹۹ زائر پاکستانی از پایانه «ریمدان» وارد سیستان و بلوچستان شدند
به گزارش عصرهامون، محمدشریف کریمی مدیر پایانه مرزی ریمدان بیان کرد: با وجود اینکه ستاد ملی مبارزه با کرونا ورود اتباع خارجی با ویزای زیارتی و گردشگری را از پایانه مرزی ریمدان ممنوع اعلام کرده اما به دلیل ازدحام خیل عظیمی از زائران مشتاق زیارت اماکن مذهبی قم پیگیری‌های فراوان از سوی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان با مسؤولان انجام و مقرر شد بعد از صدور موافقت نامه‌های لازم این زوار با رعایت همه دستورالعمل‌ها نظیر گرفتن تست کرونا در یک بازه زمانی محدود از طریق این پایانه مرزی وارد کشور شوند.

وی با بیان اینکه تردد زائران ورودی و خروجی پایانه مرزی ریمدان به صورت لحظه‌ای و آنلاین رصد می‌شود، گفت: با هماهنگی به عمل آمده همکاران ما در این پایانه مرزی بعد از اطمینان خاطر از سلامت مسافران ورودی به کشور با ناوگان اتوبوسی اقدام به جابجایی آنها به چابهار جهت عزیمت به اماکن مذهبی قم کردند.

مدیر پایانه مرزی ریمدان به اهمیت این پایانه در توسعه مناسبات مرزی ایران و پاکستان اشاره کرد و افزود: این پایانه مرزی ظرفیت و توانمندی مناسبی برای صادرات و واردات کالا، انتقال زائران پاکستانی و گردشگران و مسافران دارد و از آنجایی که فاصله آن تا بندر گوادر پاکستان ۹۰ کیلومتر است اتباع کشور دوست و همسایه می‌توانند از این مسیر به چابهار و سپس از طریق ناوگان زمینی و هوایی به شهرهای مذهبی و مناطق تفریحی و گردشگری ایران سفر کنند.

وی بیان کرد: با فعال شدن این پایانه مرزی از سال گذشته فرصتی ارزشمند برای ایجاد اشتغال و رونق مبادلات مرزی فراهم شده است.

انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdcefe8z7jh8ezi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود