تاریخ انتشار :جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۶
امامان جمعه شهرستان های استان سیستان وبلوچستان در خطبه های امروز نماز جمعه بر لزوم عدالت خواهی و مطالبه گری دانشجویان تاکید کرده و دستیابی به توافق عزتمندانه در مذاکرات هسته ای کمترین حق ایران دانستند.
دستیابی به توافق عزتمندانه در مذاکرات هسته ای کمترین حق ایران است/ دانشجو پرچم آرمان‌خواهی و مطالبه‌گری را زمین نگذارد
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام احمد راهداری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته زاهدان افزود: ملت ایران نیز با بصیرت و آگاهی خود به هیچ کسی اجازه تخطی از خطوط قرمز نظام را نمی دهند.

 خطیب نماز جمعه زاهدان در ادامه بیان کرد: رفع کامل تحریم‌ها و احقاق حقوق ملت برای استفاده از دانش هسته‌ای باید هدف اصلی تیم مذاکره کننده در وین باشد.

راهداری گفت: تمام تلاش غرب آن  است که رنگ و بوی مذاکرات را به سمت هسته‌ای جلوه دهد که این امر دقت بیش از پیش تیم دیپلماسی را می طلبد.

وی با بیان اینکه باید توپ را در میدان دشمن قرار داد ادامه داد: باید از گذشته عبرت گرفت و اشتباهات قبل مجدد تکرار نشود.

امام جمعه موقت زاهدان بیان کرد: تیم ایرانی باید به درستی به غرب بفهماند که بدقولی کرده و  تیم غربی اطمینان کامل دهد که تمام تحریم ها را حذف می کند.

وی در ادامه به جایگاه مومن در دین اسلام پرداخت و اظهار داشت: مومن محبوب خداست و باعث خیر و برکات الهی است.

حجت الاسلام راهداری تصریح کرد: حرمت مومن از خانه کعبه بالاتر است و هر کس مومنی را مورد ظلم قرار دهد با خدا دشمنی کرده است.

وی با بیان اینکه خواندن قرآن و استفاده از رزق و روزی حلال از جمله نکاتیست که باعث افزایش ایمان و از نشانه های فرد مومن است اظهارداشت: مسوولان باید شکرگذار خداوند باشند که عمرشان گره خورده به خدمت مومنان است.

امام جمعه موقت زاهدان ضمن تبریک ۱۲ آذر ماه روز قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و روز جهانی معلولان گفت: از افتخارات این کشور اینست که دارای قانونی با کمترین عیب است.

وی به ۱۶ آذر ماه روز دانشجو اشاره کرد و ضمن تبریک این روز افزود: در این روز دانشجویان، هوشیاری، بصیرت و بیداری خود در برابر جریانات منحرف و استکباری را به درستی به نمایش گذاشتند.

حجت الاسلام راهداری ولادت حضرت زینب (س) را نیز پیشاپیش تبریک گفت و افزود: در روزگار سخت مریضی آنچه بیش از همه به مردم آرامش می‌دهد تلاش بی‌وقفه، شبانه‌روزی و جهادی پرستاران است.

همه افراد جامعه در برابر اجرای عدالت یکسان هستند

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی؛ امام جمعه شهرستان چابهار در خطبه های نمازجمعه این هفته با اشاره به عدالت در جامعه بیان کرد: عدالت برکات الهی را فزونی می‌یابد و با عدالت جامعه اصلاح می‌شود هیچ شهرآباد نمی‌شود مگر با رعایت عدالت که وظیفه همه افراد جامعه است.
 
وی با اشاره به روز قانون اساسی افزود: امروز مصادف با قانون اساسی نامگذاری شده یکی از ویژگی های بارز حضرت امام راحل بعد از پیروزی انقلاب اسلامی عدالت بود.

وی ادامه داد: امام بلافاصله مسئله قانون اساسی را مطرح کرد و پیش‌نویس توسط شورای انقلاب انجام شد ولی مدیریت و درایت امام که متصل به ائمه اطهار بود و مردم سالاری دینی را به اجرا گذاشت و انتخاب جمهوری اسلامی را به عهده مردم گذاشتند و مردم با ۹۸/۲ درصد به جمهوری اسلامی آری گفتند.

خطیب جمعه چابهار تصریح کرد: با تشکیل دولت موقت و انتخاب خبرگان، قانون اساسی تصویب کردند و امام خمینی دوباره برای اصلاح قانون اساسی هم از مردم نظرخواهی کرد.

وی گفت: امام فرمودند قانون برای همه افراد جامعه است و نه برای اشخاص و گروه‌های خاصی و باید همه تابع قانون باشند و آن را محترم بشمارند و رعایت کنند و وقتی مردم ببینند عدالت به درست اجرا می‌شود به آن عمل می کنند.

حجت الاسلام موسوی با انتقاد از مسئولین شهرستان و سرقت های بیشمار کار برق اذعان کرد: کابل های برقی چرا به راحتی در شهر در حال سرقت است، باید به داد مردم برسید چرا برخورد قانونی صورت نمی‌گیرد مردم از قوه قضاییه انتظامی و سپاه انتظار دارند که پیگیری جدی و برخورد قاطع شود.

وی با اشاره به ۱۶ آذر روز دانشجو افزود: امام صادق علیه‌السلام برای دانشجو ۷ پند فرا میخواند که باید آنها را با هم داشته باشد.

وی ادامه داد: در تحصیل علم و دانش یک دانشجو یک طلبه به محیط مناسب، اراده، فراغت، عبادت، ترس از خدا، حفظ و فراگیری و احیا کردن نیاز دارد تا به رشد و توسعه برسد.

امام جمعه شهرستان چابهار گفت: مطالبه‌گری کار یک دانشجو است که پرچم عدالت خواهی را بالا بگیرد، در آن زمان که دانشجویان با فرستاده آمریکا به خاطر ورود به دانشگاه مخالفت کردند و رژیم منحوس پهلوی تعدادی از دانشجویان را به خاک و خون کشید.

وی خاطر نشان کرد: در زمان قبل از انقلاب، تمامی دنیا ملت ایران را تحقیر کردند ولی در زمان حال می‌بینیم که در مذاکرات به صراحت گفتند ایران ما را تحقیق کرد این عزت را جمهوری و انقلاب اسلامی از برکت خون شهدا دارد.

دیوار مرزی سيستان باید اصلاح شود

حجت الاسلام والمسلمین محمود پارسا امام جمعه بنجار در خطبه های نماز جمعه با اشاره به سالروز تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران گفت: بر اساس تعالیم قران و اسلام تنظیم و ابلاغ شده و اگر همه مجریان قانون به وظایف قانونی خود عمل می کردند شاهد سرقت ها و اختلاس ها و بی عدالتی ها نبودیم و امروز هم با اجرای مر قانون باید جلوی انحرافات را بگیریم .

وی افزود : ۱۶ آذر ماه روز دانشجو که ضمن تبریک به دانشجویان یادآور مجاهدت و اعتراض دانشجویان در سال ۱۳۳۲ علیه غارت سرمایه های ملی توسط آمریکا انجام شد و سه نفر شهید شدند و امروز هم باید در صحنه باشیم که آمریکا نتواند نقشه های ضد فرهنگی خود را اجرا کند

وی با اشاره به ۱۸ آذر ماه روز معرفی عراق به عنوان آغازگر جنگ تحمیلی گفت: در سال ۱۳۷۰ که چه جوانانی که برا حفظ ارزشها و خاک و ناموس در این راه شهید شدند و ثمره خون همان شهداست که امروز به این قدرت و اقتدار رسیدیم .

خطیب جمعه شهر بنجار در ادامه به قدرت بالای دفاعی و نظامی ایران در منطقه با هدایت و رهبری پیامبر گونه مقام معظم رهبری و نیروهای مسلح پرداخت و گفت،: تحرک اخیر طالبان در منطقه از روی اشتباه باعث شد تا جواب محکمی دریافت کنند و باید مسئولین مربوطه راجع به اصلاح دیوار مرزی و امنیتی چاره جویی کنند تا هزاران هکتار از  زمینهای کشاورزی مردم مرز نشین در آنسوی دیوار به این طرف ملحق شود تا من بعد شاهد این اتفاقات نباشیم چرا که ۸ سال در دفاع مقدس نگذاشتیم وجبی از خاک میهن را عراق غصب کند ولی چرا هزاران هکتار اراضی کشاورزی ما در خاک افغانستان باقی بماند . 

وی در پایان به افزایش سرقتها در منطقه اشاره کرد و گفت: از دستگاه قضایی و شورای تامین درخواست میکنیم نسبت به پلمپ و بستن کامل مراکز خرید ضایعاتی که اقدام به خرید اموال مسروقه می کنند تصمیم جدی بگیرند که باعث جلوگیری از آسیب زدن به اموال عمومی و سرقت ها خواهد شد.

تحریم ها نه روی کاغذ بلکه باید در عمل لغو شود

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه سراوان بیان کرد:  خشکسالی های متعدد در کشور کم آبی ایجاد کرده که اگر راهکاری برای رفع این معضل وجود داشته باشد یقینا مسیولین برای رفع آن تلاش خواهند کرد.

وی افزود:عده ای کشاورز در اصفهان مطالبات به حقی در بحث آب و زاینده رود داشتند که مسیولین بین کشاورزان حضور یافتند و این مسئله تا ۱۳ آذر ماه پایان یافت.

امام جمعه سراوان ادامه داد: اما از صبح روز پنجشنبه تا روز جمعه گروهی با برنامه ریزی برای هنجار شکنی مسائلی را به وجود آوردند تا بتوانند از مطالبات به حق کشاورزان انقلابی اصفهان روزنه ایجاد کنند و با همراهی رسانه های مزدور و ضد انقلاب علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هجمه وارد کنند.

حجت الاسلام و المسلمین بامری خاطر نشان کرد: این گروه مطالبه به حق کشاورزان اصفهان را به خشونت کشاندند، خرابی به بار آوردند و احساسات مردم را جریحه دار کردند اما مردم بصیر، مجاهد، ولایی وصبور ایران اسلامی که ۴۳ سال پای انقلاب ایستاده اند‌ صبوری کردند و دشمنی دشمنان را به خوبی فهم کردند.

وی اذعان کرد: باید دقت داشته باشیم و مسئولین هم نسبت به پاسخگویی به مردم انقلابی که همواره مقابل هجمه های دشمن ایستادگی کرده اند پاسخگو باشند و تمام قد خدمت و نوکری کردم را بکنند.

این مقام مسئول گفت: دشمن امروز نا امید است و تمامی ترفند های دشمن نقش بر آب شده  که در این ایام به دنبال این است که با ابزارهایی از تجمعات و مطالبه گری های مردم روزنه ایجاد و سوء استفاده کند که باید دقت لازم را داشته باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین بامری اظهار کرد: کشاورزان اصفهانی از حرکات افراد سوء استفاده گر که حرف دشمن را دنبال کردند دوری جستن و اعلام کردند که افرادی که خشونت به خرج دادند، هنجار شکنی کردند و ضد انقلاب شعار سر دادند از جمع کشاورزان مطالبه گر نیستند.

وی تصریح کرد: در سالهای گذشته غرب به بهانه برجام گروهی را مشغول خود کرده بود و عده ای تمام موضوعات را به برجام گره می زدند اما در دولت جدید تیم مذاکره کننده باید توجه کافی را داشته باشند که اینها صداقت در رفتار و گفتار خود ندارند که یقینا تجربه های قبلی را مد نظر دارند که آنها چه اهدافی را دنبال می کنند.

امام جمعه سراوان گفت: سوء استفاده گران از طرح برجام و مذاکرات یقینا اهداف غیر مرتبط هسته ای را دنبال می کنند و به دنبال بهانه گیری هستند.

حجت الاسلام و المسلمین بامری اضافه کرد: نباید اشتباهات گذشته را تکرار کرد حتما باید درس هایی که از قبل در باب مذاکرات داشته ایم را به عنوان عبرت به بد قولی ها و نقض عهده ها  به آن توجه کنیم.

وی ادامه داد: مردم ایران حامی تعامل عزتمندانه با دنیا و غرب هستند و این موضوع را در انتخابات اخیر با انتخاب آیت الله رئیسی به عنوان رئیس جمهور نشان دادند اما تعامل باید دو طرفه باشد، غرب باید اطمینان دهد که تحریم ها در عمل باید رفع شود نه تنها بر روی کاغذ و حرف.

امام جمعه سراوان خاطر نشان کرد: سختی معیشت و فشارهای اقتصادی وجود دارد اما دائمی نیستند و کم‌کم اثر خود را از دست می دهند اما غرب بداند که ایران تسلیم فشارهای نظامی و تحریم ها نخواهد شد چرا که امروز ایران قدرتمند است.


حجت الاسلام و المسلمین بامری تصریح کرد: با روی کار آمد دولت انقلابی مردم از مسیولین کشوری، استانی و شهرستانی انتظار دارند به صورت جهادی، انقلابی، دلسوزانه و‌ مخلصانه برای رفع مشکلات مردم در میدان حضور داشته باشند.

وی نیز نسبت به قتل های که به ناحق در استان و شهرستان به وقوع پیوسته واکنش نشان داد و گفت: خون ریختن به ناحق برخلاف دین و اخلاق است و خداوند متعال چنین حرکاتی را نهی کرده و این موارد باعث عذاب الهی می شود و انسان را از رحمت الهی دور می کند.


انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdcaoyn6y49ny61.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود