تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۶
بسیاری از شهروندان بخش بزمان شهرستان ایرانشهر از عدم وجود داروخانه در این منطقه گلایه مند هستند.
مردم از عدم تأمین دارو در روزهای کرونایی گلایه مند هستند /بخش بزمان فاقد داروخانه در جنوب سیستان و بلوچستان
بسیاری از شهروندان سیب وسورانی از عدم فعالیت داروخانه شبانه روزی در این شهرستان گلایه مند هستند. به گزارش پهره؛ چند روزی است که برخیاز شهروندان بخش بزمان شهرستان ایرانشهر از پلمب تنها داروخانه موجود که داروی مورد نیاز بیماران را به جز درمانگاه در این منطقه تامین می کرده ابراز گلایه مندی کردند.

در این راستا محمد بزمانی، یکی از شهروندان بزمانی در گفت و گو با خبرنگار ما با گلایه از عملکرد شبکه بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر، بیان کرد: تنها مکانی که بیماران می توانستند داروی خود را تهیه کنند‌ همین داروخانه مجاز یا غیرمجازی بود که پلمب شده و حال مردم باید صدهاکیلومتر برای تهیه دارو به شهرهای مجاور بروند.

وی افزود: سوال مردم بزمان از مسئولان این است که اگر این مکان غیرمجاز بوده است چرا تاکنون دانشگاه علوم پزشکی برخورد نکرده و فکری برای تاسیس داروخانه در این شهر نکرده و اگر هم مجاز بوده چرا باید بسته شود.

وی تصریح کرد: شاید برای مردم دیگر استان های کشور عجیب باشد که شهر ما حتی یک داروخانه نداشته و تاکنون هیچ مسئولی نیز به فکر این مردم نبوده است ما از دولت درخواست برخورد قاطع با مسئولان علوم پزشکی داریم که در این سال ها با چشم بستن بر روی تخلف این مرکز عرضه دارو، نه داروخانه تاسیس کرده و نه برخوردی با متخلفان کرده اند.

بخش بزمان فاقد داروخانه است

در این راستا؛ فرشاد فرح منش بخشدار بزمان شهرستان ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: یک فرد قبلاً در مرکز بهداشت متصدی فروش دارو بوده و بعد از بازنشستگی یک مغازه‌ای در منزل خود در این بخش دایر کرده بود و در آن جا دارو می فروخت که به دلیل گرانفروشی شهروندان از او شکایت کردند.

وی افزود: اداره تعزیرات و معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شهرستان ایرانشهر به دلیل مشاهده تخلفات در آن مغازه طبق قانون آن مکان را پلمب کردند.

این مقام مسئول تصریح کرد: با توجه به این که در این بخش کمبود دارو وجود دارد و برخی از داروها نیز در مراکز دولتی به فروش نمی رسند و داروی آزاد محسوب می شوند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به این که بخش بزمان فاقد داروخانه است، قرار بر این شده یک سری از داروهای ضروری به داروخانه مرکز ارسال شود و سپس شعبه دیگری از داروخانه های ایرانشهر به طور رسمی در این منطقه فعالیت کنند.

انتهای پیام/ http://asrehamoon.ir/vdchmknzk23nkid.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود