تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۰
سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو گفت: صادرات جمهوری اسلامی ایران به کشور آذربایجان با گشایش پایانه مرزی خداآفرین تسهیل می شود.
صادرات ایران به آذربایجان با گشایش پایانه خداآفرین تسهیل می شود
به گزارش عصرهامون به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، سیدعباس موسوی امروز در ارتباط تصویری با استاندار آذربایجان‌شرقی، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان همواره از مناسبات بسیار خوب، نزدیک و صمیمانه‌ای به عنوان دو همسایه برخوردار بوده‌اند و رویکرد دولت سیزدهم افزایش تعاملات با کشورهای همسایه است.
 
وی با تأکید بر اینکه تقویت دیپلماسی اقتصادی در اولویت ما قرار دارد، گفت: براساس آمارهای دو طرف به‌رغم شیوع کرونا و فضاسازی دشمنان در ۱۰ ماهه امسال حدود ۹۰ میلیون دلار معادل ۲۲.۵ درصد به حجم تجاری دو کشور افزوده شده است.
 
سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو ادامه داد: آذربایجان‌شرقی و تبریز در جمهوری آذربایجان بسیار شناخته شده هستند و باید از این ظرفیت در راستای افزایش تعاملات و مراودات بین دو کشور بهره‌مند شد.
 
موسوی با اشاره به اینکه گشایش پایانه مرزی خداآفرین به صورت رسمی به دولت جمهوری آذربایجان اعلام شده، عنوان کرد: موافقت‌نامه تجارت ترجیحی با جمهوری آذربایجان در حال نهایی شدن است که در این صورت بحث صادرات ما به کشور آذربایجان تسهیل خواهد شد.
 
سیداحمد حسینی، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نخجوان نیز با اشاره به اینکه تبریز شهری تاریخی و مهم بین مردم آذربایجان و نخجوان شناخته می‌شود، بر فعال‌سازی ظرفیت‌های بالقوه برای گسترش روابط اقتصادی و تجاری دو کشور تأکید کرد.
 
مدیران دستگاه‌های اقتصادی استان آذربایجان‌شرقی هم در این ارتباط تصویری، گزارشی از فرصت‌ها و زمینه‌های موجود برای همکاری‌های اقتصادی میان ایران و جمهوری آذربایجان ارائه کردند.
 
انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdcgyn9qyak9tq4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما