تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۴
ابوشریف تاکید کرد: ما بر این باوریم که هیچ چیزی نمی تواند انتقام حقیقی خون حاج قاسم غیر از آزادسازی قدس شریف و آزادی امت اسلامی باشد.
شهید سلیمانی محور وحدت و یکپارچگی بود / انتقام حقیقی خون حاج قاسم؛ آزادسازی قدس شریف و ادامه مسیر سردار مقاومت
به گزارش عصرهامون به نقل از راه دانا؛ ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی در گفت‌وگو با تهران پرس عنوان کرد: جبهه مقاومت، سردار سلیمانی را فرمانده ای شجاع و استراتژیک می‌دانند که برای وحدت و یکپارچگی امت اسلامی در مقابل دشمن حقیقی تلاش می‌کرد.
لزوم پشتیبانی از مکتب حاج قاسم 
 
ابوشریف تاکید کرد: حاج قاسم یک قهرمان ملی و اسلامی است که شایسته احترام بوده و باید راه و مسیر او برای امت اسلامی تدریس شود. مسیر شهید سلیمانی مسیر مقاومت و مبارزه با استعمار و مسیر التزام به هویت امت اسلامی و وحدت امت اسلامی با همه اقوام و مذاهب مختلف است.
 
نماینده جنبش جهاد اسلامی با تاکید بر اینکه از مدرسه و مکتب حاج قاسم پشتیبانی می‌کنیم، در توضیح بیشتر گفت: سردار سلیمانی برای مصلحت منافع همه امت اسلامی اقدام می‌کرد، همچنان که برای وحدت در همه زمینه‌ها، همه اقوام و مذاهب را به سمت رویکرد صحیح هدایت می‌کرد، ضمن آنکه برای امت‌های دیگر نیز مایه خیر و عدالت بود.
 
انتقام حقیقی خون حاج قاسم؛ آزادسازی قدس شریف، آزادی امت اسلامی، ادامه مسیر سردار مقاومت 
 
ابوشریف خصوص لزوم انتقام خون شهید سلیمانی تاکید کرد: ما بر این باوریم که هیچ چیزی نمی‌تواند انتقام حقیقی خون حاج قاسم غیر از آزادسازی قدس شریف و آزادی امت اسلامی باشد.
 
وی افزود: انتقام خون حاج قاسم با التزام به مسیر انقلابی است که قدس را به عنوان قبله و جهت می‌داند همچنان که هدفش وحدت امت اسلامی است و مجاهدت و مبارزه آحاد امت اسلامی در برابر توطئه‌های غربی را راه آزادی و رهایی از  توطئه‌های شوم آنها برمی شمرد.
 
نماینده جنبش جهاد اسلامی در ادامه تاکید کرد: انتقام خون حاج قاسم در درجه اول، با ادامه و پیروی مسیر و راه او محقق می‌شود. به این دلیل که سردار سلیمانی قبل از اینکه یک فرد باشد یک مدرسه و مکتب است که باید آن را پشتیبانی و تقویت کنیم. هدف غرب و استکبار جهانی از ترور شهید سلیمانی وارد کردن ضربه قوی به جبهه مقاومت و جمهوری اسلامی بود. از همین رو مهم ترین مسئله، تمسک جستن به مسیر حاج قاسم و متمرکز کردن تمام تلاش ها برای مقابله با استعمار و استکبار و حمایت از وحدت امت اسلامی و مظلومان است. این اقدامات به نظر من بزرگترین انتقام است.
 
وی مطرح کرد: البته در کنار این اقدامات، انتقام قانونی یک حق  قانونی است که در این راستا کسانی که اقدام به پیگیری این ترور که جنایت بزرگ سیاسی است، کرده‌اند، باید آمران و عاملان این جنایت را محاکمه و مجازات کنند و این حق برای اولیای دم و دولت باقی است که انتقام خون سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس و یارانشان را بگیرند و آمران و عاملان را قصاص و مجازات کنند.
 
 
جبهه مقاومت؛ اهداف و دستاوردهای آن در منطقه
 
نماینده جنبش جهاد اسلامی در ادامه سخنان خود به تشریح جبهه مقاومت و اهداف آن پرداخت و گفت: جبهه مقاومت خارج از این امت اسلامی نیست. جبهه مقاومت یک جبهه جعلی نیست بلکه این جبهه متشکل از فرزندان این امت اسلامی است که علیه طرحها و توطئه های غربی و رژیم صهیونیستی و علیه نفوذ غربی مبارزه و جهاد می‌کند.
 
ابوشریف در ادامه تاکید کرد: جبهه مقاومت جزئی از این منطقه است که برای استقلال، عزت، بزرگی و حفظ حقوق فرزندان امت اسلامی تلاش می‌کند. همچنان که مبارزه با دشمنان واقعی این امت و آزاد کردن آنها از اشغالگری های کشورهای غربی و نائبان آنها در منطقه و بیدار کردن این امت از حالتی که در آن به سر می‌برند و کشاندن آنها به سمت رویکرد درست، در سرلوحه کارشان قرار دارد.
 
وی تصریح کرد: جبهه مقاومت یک سازمان محدود نیست بلکه جبهه ای است که بیانگر دیدگاه های اکثریت امت اسلامی است. اکثریت امت اسلامی خواهان آزادی فلسطین و وحدت هستند و نمی‌خواهند نیروهای خارجی در کشور آنها مداخله کند همچنان که خواهان تحقق استقلال، کرامت و بزرگی هستند و اقتصادی را می‌خواهند که فرزندان این امت آن را اداره کنند نه اقتصادی که سرمایه آن به جیب کشورهای غربی و ظالمان سرریز شود.
 
 
جنگ رسانه‌ای غرب علیه جبهه مقاومت
 
نماینده جنبش جهاد اسلامی اظهار داشت: برای همین معتقد هستم که مقاومت منطقه از حقانیت و جایگاه درست و بالایی برخوردار است؛ هم به لحاظ فکری و هم به لحاظ وجودی که بیانگر دیدگاه‌های همه امت اسلامی است.
 
ابوشریف در پایان با اشاره به جنگ رسانه‌ای غرب علیه جبهه مقاومت خاطرنشان کرد: می دانیم که جنگ رسانه‌ای علیه جبهه مقاومت منطقه شکل گرفته که برای تحریف این جبهه تلاش می‌کند به طوری که آن را به عنوان جبهه نفوذ ایران در منطقه معرفی می‌کند، نه جبهه ای که در مقابل پروژه‌های غربی که تمام ملت را هدف قرار داده، مقاومت می کند. حال آنکه جمهوری اسلامی با تفکر انقلاب اسلامی خود جزئی از این جبهه مقاومت محسوب می‌شود و  فقط در خدمت مصالح و منافع ملی ایران نیست بلکه در خدمت منافع و مصلحت های همه امت اسلامی است.
 
انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdccxpqs12bq0i8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما