تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۴
انتقاد جدی دادستانی زاهدان از کم کاری برخی مسئولان؛

خدمت به مردم با پشت میز نشینی امکان پذیر نیست

ابوالفضل احمدزاده، سرپرست معاونت حقوق عامه دادستانی مرکز سیستان وبلوچستان نسبت به ضعف و کم کاری برخی مسئولان و دستگاه‌های اجرایی در خصوص جمع آوری متکدیان و معتادان متجاهر انتقاد کرد.
خدمت به مردم با پشت میز نشینی امکان پذیر نیست
به گزارش عصرهامون، ابوالفضل احمدزاده بیان کرد: متاسفانه زاهدان شهری است که آسیب های اجتماعی بسیاری را در دل خود جای داده که حل کامل این مشکلات نیازمند حضور و ورود جدی همه دستگاه‌های اجرایی و گروه‌های جهادی و سازمان‌های مردم نهاد است.

 وی افزود: یکی از آسیب های مشهود در این شهر، پراکندگی کارتن خواب ها، متکدیان و معتادان متجاهر است که جمع آوری آنها از سال گذشته با مدیریت و نظارت دادیاری حقوق عامه دادستانی مرکز استان آغاز شد و مراکزی نیز در این خصوص با هماهنگی شهرداری تجهیز و راه اندازی شد که امسال نیز همان طرح با رفع نواقص سابق و تقویت زیرساخت ها در حال اجرا است.

 وی ادامه داد: طی 20 روز گذشته به صورت منظم و هر شب در سطح شهر حضور یافته و از نزدیک وضعیت ساماندهی و رسیدگی به متکدیان و معتادان متجاهر را مورد بررسی قرار میدهم که متاسفانه در این بازدیدها تنها شهرداری و مناطق پنجگانه زاهدان و ضابطان قضایی همراه هستند و همکاری لازم و مناسبی از سوی هیچ یک از دستگاه‌های متولی دیگر صورت نمی‌گیرد که جای تاسف و تعجب دارد.


وی تصریح کرد: در این طرح آقایان و بانوان و بعضاً نوجوانان معتاد متجاهر جمع آوری شده و به محل های گرم هدایت می‌شوند اما برخی موارد که شخصا ورود کرده ام نیاز است تا بعضی از این افراد برای درمان و معالجه به بیمارستان و مراکز درمانی و مشاوره ای منتقل شوند که روند هماهنگی آن برای انتقال و گفتگو با مدیران بیمارستان‌ها بسیار طولانی مدت و بعضاً غیرقابل امکان است که به هیچ وجه در شان این مردم نیست.


وی تاکید کرد: اکثر این افراد کسانی هستند که از خانواده خود طرد شده و یا از استان‌های دیگر به زاهدان آمده و به دلیل نداشتن محل استراحت، در این شب های سرد زمستانی در کف خیابان و پیاده روها شب را تا صبح سپری می‌کنند که اگر معتاد متجاهر باشد فرآیند خود را طی می‌کند و در مکان‌های تعبیه شده نگهداری می‌شوند اما برخی از این افراد متکدی هستند که متاسفانه برای اکرام و حمایت آنها هیچ تمهیدی در این کلانشهر اندیشیده نشده است.


احمدزاده با گلایه مندی از مسئولانی که صرفاً از پشت میز خود مدیریت می‌کنند تاکید کرد: ما گلایه شدید داریم از ارگان‌ها و نهادهایی که به تکالیف قانونی و شرعی خودشان عمل نمی‌کنند و اگر هم تکلیف شرعی و قانونی برایشان متصور نباشد تکلیف انسانی، اخلاقی و شهروندی دارند اما به هیچ عنوان در این مورد ورود پیدا نکرده اند.

 
وی ادامه داد: این گلایه مندی ما به گوش همه مسئولین شهرستان زاهدان برسد که این گونه نباشد فقط دادستانی مرکز استان در مسائل ورود جدی پیدا کند و بقیه ارگانها و نهادها به خاطر ورود ما  گمان کنند که دیگری نیازی به حضورشان نیست.

سرپرست معاونت حقوق عامه دادستانی مرکز سیستان وبلوچستان در پایان تاکید کرد: در حقیقت کم کاری و عدم دغدغه مندی در مسیر تسهیل این امورات، ترک فعل مدیران تلقی شده و از نظر دادستانی مغفول نخواهد ماند و در چارچوب قانون با متخلفان برخورد قضایی می‌شود.

انتهای پیام/
  http://asrehamoon.ir/vdcgxn9qnak9tx4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما