تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۷
همزمان با رزمایش محمد رسول الله(ص) نیروی زمینی سپاه، رزمایش الی بیت المقدس ۱۲ سپاه سلمان با رمز «یا رسول الله(ص)» در ۱۷ شهرستان سیستان و بلوچستان آغاز شد.
آغاز رزمایش الی بیت المقدس ۱۲ با رمز یا رسول الله (ص) در سیستان و بلوچستان
به گزارش عصرهامون، صبح امروز همزمان با رزمایش محمد رسول الله(ص) نیروی زمینی سپاه، رزمایش الی بیت المقدس ۱۲ سپاه سلمان با رمز «یا رسول الله(ص)» در ۱۷ شهرستان سیستان و بلوچستان آغاز شد.

سردار پرویز آبسالان در مراسم آغاز رزمایش در سالن اجتماعات سپاه سلمان، اظهار کرد: همزمان با ایام سالگرد عملیات غرور آفرین کربلای ۵ با تاسی از همه شهیدان به ویژه شهیدان میر حسینی و سلیمانی همزمان با رزمایش بزرگ محمد رسول الله(ص) رزمایش بزرگ الی بیت المقدس سپاه سلمان با رمز یا رسول الله(ص) در ۱۷شهرستان استان سیستان و بلوچستان کار خود را آغاز کرد.

جانشین فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان افزود: این رزمایش در سطح شهرستانهای استان سیستان و بلوچستان همزمان با رزمایش محمد رسول الله(ص) نیروی زمینی سپاه که نمایش بخشی از توان رزم سپاه  استان در این رزمایش است، انجام می شود.

وی ادامه داد: رزمایش بیت المقدس 12 با نام سردار شهید سید محمد حجازی با شعار بسیج، امنیت و اقتدار از امروز در سطح استان آغاز کرده و تا 23 دی ماه نیز ادامه خواهد داشت.

سردار آبسالان تصریح کرد: شیوه اجرای رزمایش اجرای عملیات دفاع از کوی و برزن با بکار گیری گردانهای بیت المقدس و پایگاههای مقاومت بسیج است که در حال اجرا قرار دارد.

این مسئول ادامه داد: کنترل معابر وصولی و ایجاد تورهای ایست و بازرسی در ورودی شهرها و نقاط تعیین شده، برگزاری گشت های محله محور رضویون، برگزاری گشت های خودرویی حوزه ای، برقراری گشت های پشتیبانی ناحیه ای و برقراری گشت های اطلاعات از جمله برنامه های اجرایی در این رزمایش است.

وی همچنین عملیات پدافند دورادور توسط گردانهای بیت المقدس محلات، اجرای عملیات طرح خود حفاظتی ادارات  و کارگری با بکارگیری پایگاههای مربوطه و کارگران و کارمندان، اجرای عملیات دفاع از مراکز حساس مهم و قابل حفاظت با بکارگیری گردانهای بیت المقدس اقشار، اجرای عملیات امداد و نجات و مردمیاری با بکار گیری گردانهای کوثر، را از دیگر عملیاتهای قابل اجرا در این رزمایش برشمرد که مبنای این برنامه ها خود اتکایی و خودکفایی بودن تمام گردانها است.

جانشین فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان ادامه داد: در این رزمایش ۴۳ گردان بیت المقدس و ۲۱ گردان کوثر حضور دارند که ۷۵۰ دسته رزمی پایگاههای مقاومت محلات شهری و روستایی، ۱۲۵ نقطه ایستگاه ایست و بازرسی در سطح استان انجام و تعداد ۱۴۵۰ تیم محلی گشت محله محور فعال، که ۸۳ گشت خودروای حوزه محور و ۱۷ گشت پشتیبانه ناحیه ای ۱۷ تیم است.

وی اظهار داشت: اماکنی که در آنها رزمایش خود حفاظتی انجام می شود، اماکن اداری ۳۶۰ مکان و اماکن کارگری ۱۰ مکان و اصناف ۳۸ مکان است.

انتهای پیام/ http://asrehamoon.ir/vdcipwazqt1a5r2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما