تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۸
رضا محتشمی پور با اشاره به وجود ظرفیت های امید بخش معدنی در سیستان و بلوچستان، گفت: ظرفیت های فرامرزی این استان پهناور مورد توجه ویژه دولت است.
وجود قابلیت های امید بخش معدنی در پهناورترین استان کشور/ظرفیت های فرامرزی سیستان و بلوچستان مورد توجه ویژه دولت است
رضا محتشمی پور، معاون معادن و فراوری مواد وزیر صمت در حاشیه بازدید از معدن و‌کارخانه فرآوری مس سیاسترگی در شمال سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: برنامه ای که طی این مدت در دولت سیزدهم دنبال کردیم، حضور میدانی در استان های مختلف است تا ضمن بررسی مسائل آن ها از نردیک، تجربیات فعالان این عرصه و مسائل حوزه معادن را بدون واسطه از زبان کارشناسان بشنویم و با توانمندی های مناطق آشنا شویم.

وی با بیان این که حضور میدانی در این استان یکی از این برنامه ها بود، افزود: به واسطه ظرفیت های خوبی که در بخش معادن در سیستان و بلوچستان وجود دارد، یک افق امید بخشی را پیش روی این خطه می بینیم و یکی از جبهه های اصلی کار در سال های آتی است.

این مقام مسئول اظهار کرد: محرومیت های این استان در سایر بخش ها هم نگاه را بیشتر به سمت معدن معطوف می کند، خوشبختانه مشکل عدم هماهنگی و تعارض بین دستگاه ها هم در این خطه خیلی کم است که با توجه به این مهم خیلی امیدوارتر شدیم.

وی ابراز امیدواری کرد: رشدی که سیستان و بلوچستان طی سال های اخیر در حوزه معدن داشته با همین سرعت ادامه پیدا کند و شاهد شکوفایی آن باشیم.

محتشمی پور اذعان کرد: در حوزه فعالیت های فرامرزی معدنی هم پتانسیل های خوبی در نزدیک مرزهای سیستان و بلوچستان وجود دارد که اگر قرار باشد در این بخش هم کار کنیم با تکیه بر ظرفیت های این استان خواهد بود، چرا که این ظرفیت وجود دارد و در آینده هم توسعه پیدا خواهد کرد، فرصتی که امیدوار کننده است.

گفتنی است؛ معاون معادن و فرآوری مواد وزیر صنعت، معدن و تجارت در این سفر به همراه داود شهرکی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و محمود رضا رحمتیان معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان از معدن مس سیاسترگی بازدید کرد.

این معدن در ۱۸۲ کیلومتری شمال غرب زاهدان واقع شده که شرکت سرمایه گذار تلاشگران پایدار زرمس ایرانیان اقدام به سرمایه گذاری در جهت توسعه معدن و ایجاد کارخانه فرآوری مس کرده است.

انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdccxpqsi2bq018.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما