تاریخ انتشار :جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۳
سرپرست معاونت حقوق عامه دادستانی مرکز سیستان وبلوچستان خبر داد؛

کشف و معدوم سازی ۸۵۰ کیلوگرم گوشت فاسد از ۲ رستوران معروف در زاهدان

ابوالفضل احمدزاده از کشف و معدوم سازی ۸۵۰ کیلوگرم گوشت فاسد از ۲ رستوران معروف در زاهدان خبر داد.
کشف و معدوم سازی ۸۵۰ کیلوگرم گوشت فاسد از ۲ رستوران معروف در زاهدان
ابوالفضل احمدزاده، سرپرست معاونت حقوق عامه دادستانی مرکز سیستان وبلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: گوشت های تاریخ گذشته ای که از رستوران ها جمع آوری می شود، از آنجایی که قابلیت مصرف انسانی ندارد، به صورت علنی معدوم سازی می شود.

وی ادامه داد: در همین راستا به تازگی در دو مرحله و طی ۱۵ روز ۸۵۰ کیلوگرم گوشت تاریخ گذشته از دو رستوران معروف زاهدان جمع آوری شد و از آنجایی که احراز نشده برای مقاصد دیگر قابلیت استفاده داشته باشد، نسبت به معدوم سازی آن اقدام شد.

احمد زاده تصریح کرد: این میزان گوشت قابلیت مصرف انسانی نداشت، تاریخ آن گذشته یا ذبح به صورت غیر مجاز بوده و شرایط مدنظر دامپزشکی رعایت نشده بود که با احراز نظر ماموران دامپزشکی و مرکز بهداشت جمع آوری و معدوم سازی شد.

وی گفت: از آنجایی که پرونده این دو رستوران در شعبه خاصی در حال رسیدگی است، نامی از آن ها اعلام نمی شود، اما چنانچه این اقدام در آینده تکرار شود، در مرحله تحقیقات مقدماتی اسامی این رستوران ها به دلیل این که مردم از آن استقبال نکنند، اعلام می شود.
 

تشکیل پرونده و صدور کیفر خواست برای متخلفان

دادیار حقوق عامه دادسرای مرکز استان اظهار کرد: علاوه بر معدوم سازی گوشت های تاریخ گذشته، این دو رستوران پلمپ و برای صاحبان آن پرونده تشکیل و کیفرخواست صادر و به دادگاه کیفری ارجاع شده است.

وی خاطرنشان کرد: به هیچ عنوان در ارتباط با سلامت و بهداشت عمومی مردم تعاملی با هیچ ارگانی نخواهیم، چراکه خط قرمز دستگاه قضا سلامت عموم مردم است. 

انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdcb8sb8grhbafp.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما