تاریخ انتشار :جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۶
رزمایش محمد رسول الله (ص) و دستاوردهای آن، سالروز شهادت شهید سلیمانی و ویژگی های شخصیتی شهید،نوزدهم و نهم دی ماه، آمدن سیلاب پشت بند کمال خان و لزوم پیگیری حق آبه مهم ترین محورهای امروز خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه سیستان و بلوچستان را به خود اختصاص داد.
مشارکت مردم در تامین امنیت؛ ویژگی مهم رزمایش محمد رسول الله (ص)/دیپلماسی ضعیف آب در کلان کشور؛ مشکل بزرگ عدم تحقق حق آبه ایران از هیرمند
به گزارش عصرهامون؛ حجت الاسلام والمسلمین عیسی بزمانی، امام جمعه ایرانشهر در خطبه های نماز جمعه این شهرستان در مصلی فاطمه الزهرا(س) بیان کرد: خودم و شما برادران و خواهران ایمانی را به رعایت تقوای الهی دعوت می کنم، تقوا همچون سپری در برابر گناهان است و انسان را از ارتکاب به خطا دور می کند.

وی افزود: در طول تاریخ اسلام و در عمر با برکت انقلاب اسلامی این موضوع را درک ‏کردیم که در هر عرصه‌ای صاحب قدرت و قوت بودیم نقشه و تمام توان دشمن خنثی شده ‏و در هر زمینه‌ای که نسبت به آن کم توجهی کردیم، آسیب دیدیم.‏

امام جمعه ایرانشهر تصریح کرد: پیام رزمایش محمد رسول الله(ص) به دشمنان این است که مدافعان امنیت نظام ‏اسلامی محکم، جدی و استوار هستند و با هیچ متجاوزی به امنیت استان، کشور و منطقه تعارف ‏ندارند و با یک مشت آهنین، مستحکم، فوری، به موقع و هوشمندانه آمادگی پاسخ ‏دارند.‏

وی خاطرنشان کرد: نوزدهم و نهم دی ماه نشانه غیرت دینی مردم عزیز ایران بود که به این مسئله توجه ویژه دارند و داشتن این ویژگی تحول ایجاد می کند.

شهید سلیمانی دارای غیرت دینی و منشا تحول بود

این خطیب جمعه اذعان کرد: شهید سلیمانی دارای غیرت دینی و منشا تحول بوده و ادای دین کرده بود، وی در نامه ای به دخترش می نویسد که عزیزم من متعلق به سپاهی هستم که نمی خوابد و نباید بخوابد تا دیگران در آرامش بخوابند و آرامش من فدای آرامش دیگران باشد.

وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری فرمودند هر کس غیرت دینی داشته باشد به کمک انقلاب و نظام می آید که با توجه به این موضوع خیلی ها به دلیل عدم داشتن این ویژگی از قطار انقلاب به نوعی خارج شدند، چون دل در گرو غرب و غرب گرایی داشتند.

حجت الاسلام بزمانی خاطرنشان کرد: مسئولین باید خدمت رسانی صحیح و نظارت دقیق و جدی را در دستور کار خود قرار دهند تا به این وسیله مشکلات معیشتی مردم در راستای تامین نفت، گاز و نان مرتفع شود.

رمز موفقیت شهید سلیمانی اطاعت محض از ولایت فقیه بود

حجت الاسلام والمسلمین احمد لطفیان سرگزی، امام جمعه شهر علی اکبر در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن سفارش به تقوای همه جانبه، اقامه نماز، زکات، امر به معروف و نهی از منکر  و قدردانی از نیروهای نظامی و انتظامی در برقراری امنیت، اظهار کرد: راز موفقیت حاج‌قاسم این بود که خودش را در میدان سرباز ولایت می‌دانست. هم موفقیت‌های شهید سلیمانی قبل از شهادت و هم عزت او بعد از شهادت، در تبعیت او از ولی فقیه بود. 

وی تاکید کرد: من اگر بخواهم یک کلام بگویم که مسئولان ما باید چگونه مانند حاج‌قاسم و به زیباترین شکل تابع محض ولی‌فقیه باشند، باید هرچه را که رهبر انقلاب می‌گویند اجرا کنند. مطمئن باشند همه‌شان سرنوشت شهید سلیمانی را پیدا می‌کنند. رازش در همین است. یعنی اخلاص، صداقت، شجاعت، رشادت، میل به هجرت، عشق به شهادت، جهاد، همه به‌دنبال تبعیت از ولی‌فقیه، امام، رهبر و ولی‌امر حاصل می‌شود. اگر بخواهیم از توفیقات حاج‌قاسم رمزگشایی داشته باشیم، شهید سلیمانی در اطاعت موفق شد.

 لطفیان سرگزی با اشاره به حضور وزیر آموزش و پرورش در استان گفت: سیستان و بلوچستان به دلیل رشد سریع جمعیت و محرومیت هایی که به مرور ایجاد شده، از نظر سرانه فضای آموزشی و تامین نیروی انسانی به تناسب نیاز نسبت به میانگین کشوری در رده پایین تری قرار دارد که باید از روش های عدالت ترمیمی بتوانیم این خلا را پر کنیم.

دیپلماسی ضعیف آب در کلان کشور 

وی افزود: در شرایط حال حاضر که حجم زیادی آب در پشت سد کمال خان متوقف شده و این سد درست در ۸۰ کیلومتری مرز احداث شده، نشان از این است که افغانستان با استفاده از این اهرم با ایران معامله کند و بر کشور فشار بیاورد.

خطیب جمعه شهر علی اکبر تاکید کرد: مشکل ما در دیپلماسی بسیار ضعیف آب در کلان کشور است. ایران و به خصوص شورای امنیت کشور باید تصمیم شایسته و پاسخ مقتدرانه ای به افغانستان نشان دهد، از مسیر مرز که بخش عمده ای از بودجه افغانستان تامین می‌شود، ولی از دادن حق آبه هیرمند که خودشان هم قبول دارند ممانعت و سعی می‌کنند مازاد آب را به سمت کودزره هدایت کنند. 

وی تصریح کرد: همه مسولین حوزه سیستان و استان با هر سلیقه ای یک صدا و به فوریت حق آبه و آب زیست محیطی تالاب بین المللی هامون را طلب کنند، البته نمایندگان استان باید در تهران از دولت و شورای امنیت کشور مسئله آب را مطالبه کنند و از طرفی هشدار جدی سیاسی و حتی امنیتی به مقامات افغانستان داده شود.

یکی از بزرگ ترین صحنه های تمرینات عملیاتی نیروی زمینی سپاه

 لطفیان سرگزی گفت: برگزاری گسترده ترین رزمایش ترکیبی نیروی زمینی سپاه درباره جنوب شرق کشور با اجرای مراحل گوناگون، بزرگترین رزمایش مشترک و ترکیبی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه با عنوان مقدس "محمد رسول الله (ص)"، یکی از بزرگ ترین صحنه های تمرینات عملیاتی این نیرو در منطقه جنوب شرق کشور بود.

وی ادامه داد: یکی از ویژگی های مهم و اجرایی رزمایش اخیر محمد رسول الله، صلی الله علیه و آله و سلم قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه که با مشارکت نیروهای مردمی و بسیج، نیروی انتظامی و مرزبانی همراه بود، تمرکز بر مشارکت مردمی در تامین امنیت پایدار و مردمی کردن امنیت بود.

خطیب جمعه شهر علی اکبر در ادامه به مناسبت روز غزه و به مناسبت فرار شاه خائن محمدرضا پهلوي از كشور گفت: متأسفانه، برخی از قلم‌ ها و زبان‌ها در سال‌های متمادی به‌خصوص در مراحل مختلف مذاکرات لغو تحریم، سعی داشته‌اند خصومت آشکار آمریکا نسبت به ایران را تا سطح یک سوءتفاهم تقلیل‌داده و حساسیت افکار عمومی درباره مظالم ساکنان کاخ سفید را کاهش دهند. 

وی تصریح کرد: بحثِ سوء تفاهم نیست.مسئله‌ اصل موجودیت جمهوری اسلامی است و با مذاکره حل نمی شود، با رابطه حل نمی شود؛ این تصور، تصور درستی نیست. آنچه قدرت و استقلال و پیشرفت ناشی از اسلام و منطبق با اسلام در دنیا به‌عنوان یک پدیده به وجود آورده، برای استکبار -مظهر استکبار، آمریکاست، قابل قبول نیست؛ این یک تصور غلطی است که ما خیال کنیم حالا میشود بنشینیم با آمریکایی‌ها مذاکره کنیم.

نماز جمعه ای که درد مردم در آن گفت نشود بی روح است

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد موسوی؛ امام جمعه شهرستان چابهار در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت:در قیامت حسابرسی وجود دارد وباید ما خودرمان را در مقابل گناه و هوای نفس خود محافظت کنیم.

وی با اشاره به سالروز انتخاب مقام معظم رهبری به امامت جمعه تهران از سوی امام خمینی(ره)،خاطرنشان کرد: نباید نماز جمعه کوچک شمرده شود چرا که طبق روایتی از امام صادق (ع) هیچ قدمی نیست که در راه نماز جمعه برداشته شود و آتش دوزخ از او دور نشود.

امام جمعه شهرستان چابهار،اظهار کرد: در نماز جمعه باید به گرفتاری های مردم توجه شود و اگر در نماز جمعه ای مشکلات مردم گفته نشود آن نماز جمعه بی روح است.

موسوی بااشاره به وضعیت بد اقتصادی کشور، گفت:مسئولین باید به فکر مردم باشند چرا که برخی از خانواده ها زندگیشان به حد شکنندگی رسیده است.

خطیب نماز جمعه شهرستان چابهار ضمن تشکر از پیگیری مسئله جو های خراب شده در بندر چابهار، تصریح کرد:متاسفانه با اهمال کاری برخی در بندر چابهار صدهاتن جو که قرار بود غذای دام های مردم شود از بین رفت و ضرر زیادی به بیت المال وارد شد و ما امیدواریم قوه قضاییه با خاطیان این مسئله به شدت برخورد کند.

انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdcezn8zxjh8exi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما