تاریخ انتشار :شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۱
سردار احمد طاهری از کشف یک تن و ۱۹۹ کیلو مواد افیونی و هلاکت یک قاچاقچی مسلح در درگیری مسلحانه پلیس با سوداگران مرگ در شهرستان های جنوب سیستان و بلوچستان خبر داد.
درگیری پلیس با قاچاقچیان مواد مخدر به عمق کشور/ هلاکت یک قاچاقچی مسلح و دستگیری ۲ سوداگر مرگ جنوب شرق
سردار احمد طاهری، فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر سراوان و مهرستان با پشتیبانی اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان با انجام اقدام هایی، از جابه جایی محموله سنگین مواد افیونی توسط اعضای یک باند حرفه ای و مسلح قاچاق مواد مخدر، از مناطق جنوب استان به مرکز کشور مطلع شدند.

وی افزود: شب گذشته ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در قالب چند تیم عملیاتی، طی دو عملیات همزمان یک تیم از اعضای این باند قاچاق را که با یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ و چندین دستگاه موتورسیکلت در حال جا به جایی محموله مواد مخدر در منطقه گشت – سراوان و مهرستان - ایرانشهر بودند، شناسایی کردند و به آنها دستور ایست دادند.

این مقام ارشد انتظامی اظهار کرد: سوداگران مرگ پس از محاصره پلیس، با تیراندازی به سمت ماموران قصد فرار از محل را داشتند، اما عرصه را برخود تنگ دیدند و با رها کردن خودرو و موتورسیکلت ها به سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند.

وی با اشاره به هلاکت یک قاچاقچی مسلح و دستگیری ۲ سوداگر مرگ اذعان کرد: طی این عملیات در بازرسی از خودرو و ۷ دستگاه موتورسیکلت توقیف شده از قاچاقچیان، یک تن و ۱۹۹ کیلو گرم مواد افیونی از نوع تریاک به همراه یک قبضه سلاح کلاش و مقادیری مهمات جنگی کشف شد.

کشف ۴۴ تن روغن خوراکی فاقد مجوز قانونی

طاهری اضافه کرد: در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا، هنگام کنترل تردد خودروهای عبوری در ایستگاه ایست و بازرسی شهید یدالهی واقع در محور مواصلاتی چابهار- دشتیاری به سه دستگاه تریلی کانتینردار مشکوک شدند.

وی افزود: ماموران پس از متوقف کردن کامیون ها در بازرسی از قسمت بار آنها، ۴۴ تن روغن خوراکی فاقد مجوز قانونی را کشف کردند. ارزش این اقلام بنابر اعلام نظر کارشناسان اداره گمرک ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده که در این رابطه سه متخلف شناسایی و با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.

انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdcaemn6049nye1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما