تاریخ انتشار :شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۰
اکبر نیکزاد از پیگیری شخص رئیس جمهور در خصوص تکمیل و ساخت منازل خسارت دیده از سیل خبر داد و گفت: چهار هزار واحد مسکونی در سیستان و بلوچستان نوسازی و بازسازی می شود.
پیگیری رئیس جمهور در خصوص تکمیل و ساخت منازل خسارت دیده از سیل/۴ هزار واحد مسکونی در سیستان و بلوچستان نوسازی و بازسازی می شود
به گزارش عصرهامون؛ اکبر نیکزاد، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران بیان کرد: از ابتدای سیل و بارندگی‌ها مسئولان کشوری و لشکری از مناطق سیل‌زده بازدید کردند و نسبت به امدادرسانی و برآورد خسارت‌ها اقدام شد.

وی ادامه داد: موضوع تعمیر و بازسازی واحدهای مسکونی و ساخت مسکن مقاوم برای مردم سیستان و بلوچستان به ستاد حوادث غیرمترقبه منعکس و وزیر کشور مشکلات را به هیئت دولت منتقل کرد، در نهایت در جلسه چهارشنبه این هیئت به ریاست رئیس جمهور مقرر شد، اعتبارات لازم  به قید فوریت ساخت واحدهای مسکونی در دستور کار قرار گیرد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: عملیات بازسازی منازل آسیب‌ دیده به زودی آغاز می شود، شخص رئیس جمهور پیگیر تکمیل و ساخت واحدهای مسکونی خسارت دیده از سیل است که امیدواریم طی ۶ ماه آینده این واحدها تکمیل و بهره‌برداری شود.

به گفته وی، با همکاری و تعاملی که بین مردم و مسئولان به ویژه فرمانداری‌ها، نظام مهندسی، شهرداری و اعضای شورای اسلامی وجود دارد و با توجه به حجم خسارت‌ها از سایر استان‌های کشور ماشین آلاتی فراخوان داده شده و عازم سیستان و بلوچستان هستند تا سریع‌ تر کار آواربرداری آغاز و خانه‌ها در زمان تعیین شده ساخته شود.

نیکزاد با بیان این که در برخی محلات شهر کنارک بازسازی آغاز شده و فرماندار کنارک در این باره جلسات خوب و مدونی داشته‌ است و هماهنگی‌ها بیشتر شده است، ابراز امیدواری کرد: با کمک همه سریع مشکلات خانه‌های آسیب دیدگان از سیل مرتفع شود.

وی گفت: در هر خانه با متراژ و مساحتی کم حدود چهار تا پنج خانوار مستقر هستند و این مشکلات را بیشتر کرده است، از سویی بیشتر معابر شهر کنارک کم عرض و نیازمند تعریض بوده، چراکه تردد در این معابر سخت است، برای تسریع در کار و بالا بردن کیفیت کار، از مشاوران قوی دعوت شده است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: بازسازی باید هرچه تسریع شتاب گیرد و در همین راستا بنیاد مستضعفان تأمین سیمان مورد نیاز واحدهای مسکونی را متقبل شده است.

گفتنی است؛ پیش از این مدیرکل ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان در گفت و گویی به خبرنگار ما گفت: چهار هزار و یکصد واحد مسکونی شهری و روستایی در سیستان و بلوچستان در پی سیل اخیر آسیب دید که با حمایت دولت برای احداث و ترمیم آن اقدام می شود.

انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdcdok0fnyt0os6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما