تاریخ انتشار :شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۶
رئیس جمعیت هلال احمر ایرانشهر؛

کمپین "برای هم بمانیم" در خانه‌های هلال اجرا شد

محمد رضا کرد از برگزاری کمپین آموزشی خانه‌های هلال شهرستان ایرانشهر با هدف آمادگی جوامع محلی و روستایی در مخاطرات خبر داد.
کمپین "برای هم بمانیم" در خانه‌های هلال اجرا شد
به گزارش عصرهامون محمدرضا کرد، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: کمپین آموزشی «برای هم بمانیم» با مشارکت و حمایت کمیته بین المللی صلیب سرخ و دفتر ارتقای سلامت وزارت بهداشت در این منطقه آغاز شد.

وی افزود: این کمپین دارای رویکردهای از جمله آموزش پیشگیری از بیماری کرونا، تبلیغ و تاکید بر واکسیناسیون برای ایمنی جامعه، آموزش کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات بوده است.

رئیس جمعیت هلال احمرشهرستان ایرانشهر تصریح کرد: این کمپین"برای هم بمانیم" ضمن تقویت مهارت های فردی فراگیران در پیشگیری از بیماری کرونا با حداقل ترین و ضروری ترین سرفصل های آموزشی کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات برنامه ریزی شده است.

وی اضافه کرد: مبنای آموزش استفاده از روش های آموزشی متنوع بر اساس رده سنی مخاطبان است تا آمادگی لازم در جوامع محلی محقق شود.

وی خاطرنشان کرد: بعد از پایان این دوره اعضا گروه با شرکت در مانورهای محلی و سایر برنامه های ویژه داوطلبان، آمادگی خود، جامعه و اطرافشان را در برابر حوادث و بلایا تقویت می کنند.

این مقام مسئول استفاده از بازی‌های آموزشی برای کودکان را از تدابیر آموزشی در این دوره‌ها عنوان کرد و گفت: یکی از تفاوت‌های این کمپین با طرح‌های اجرا شده قبلی استفاده از بازی در آموزش کودکان بوده، به عنوان مثال از بازی مارو پله برای شناخت کودکان از مخاطرات و آموزش بهترین واکنش آن‌ها در هنگام سانحه استفاده شده است.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم از کودکان شرکت کننده در مسابقات فرهنگی و ورزشی با اهدای جوایز تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/ http://asrehamoon.ir/vdcdkk0fjyt0os6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما