تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۷
ستاد عالی بازی های المپیک، پارالمپیک ۲۰۲۲ چین با حضور وزیر ورزش و جوانان و رئیس کمیته ملی المپیک و دیگر مسئولان و مدیران ورزشی وزارتخانه و کمیته ملی المپیک و مسئولان فدراسیون های مربوطه برگزار شد.
برگزاری جلسه ستاد عالی بازی های المپیک، پارالمپیک؛ گزارش روسای فدراسیونهای اسکی و ناشنوایان/ سجادی: کاروان ایران در رویدادهای بین المللی با
به گزارش عصرهامون به نقل از راه دانا؛ ستاد عالی بازی های المپیک، پارالمپیک ۲۰۲۲ با حضور حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان و رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک، معاونان وزارت ورزش و جوانان، مدیران کمیته ملی المپیک و مسئولان فدراسیون های ورزشی مربوطه از جمله فدراسیون اسکی و ورزش های زمستانی در محل وزارتخانه برگزار شد.
سیدمحمد پولادگر معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای، محمود خسروی وفا رییس کمیته پارالمپیک، سینا کلهر معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی، مریم کاظمی‌پور معاون توسعه ورزش بانوان، مطلبی سرپرست معاونت توسعه و منابع، شهیدی مدیرکل حراست، رغبتی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی وزارت ورزش و جوانان، سعیدی دبیرکل کمیته المپیک، نیز در این جلسه حضور داشتند.
در این جلسه عباس نظریان‌ رییس فدراسیون اسکی و ورزش های زمستانی به همراه بهرام ساوه شمشکی دبیر این فدراسیون نیز ضمن ارائه گزارشی در خصوص اقدامات صورت گرفته در خصوص  المپیک زمستانی ۲۰۲۰ چین، به ارائه برنامه های این فدراسیون، روند کسب سهمیه های المپیک زمستانی و پیش بینی نتایج نمایندگان اسکی کشورمان در المپیک زمستانی و همچنین نیازهای کاروان اعزامی به این رویداد پرداخت.
در ادامه مسئولین فدراسیون ناشنوایان گزارش کار دادند. تیشه گران رئیس فدراسیون ناشنوایان گزارشی از اقدامات صورت گرفته و اعزام کاروان ورزشی ناشنوایان به بیست و چهارمین دوره المپیک تابستانی 2021 ناشنوایان در کاسیاس دو سول برزیل ارائه نمود و کلیات موارد مطروحه مورد تصویب اعضای ستاد قرار گرفت.
در این جلسه ضمن بررسی نتایج ادوار گذشته کاروان های اعزامی ایران به  بازی های المپیک ناشنوایان پیرامون هزینه های اردوها و مسابقات انتخابی ٨ رشته اعزامی به این بازی ها نیز بحث و تبادل نظر گردید.
در پایان جلسه موضوع مهم اشتغال به کار ورزشکاران ناشنوا مورد بررسی قرار گرفت و مقرر گردید با همکاری سازمان امور استخدامی اقدامات لازم در این زمینه بعمل آید.
سپس، سجادی با تاکید بر حضور کیفی کاروان‌های ورزشی ایران در رویدادهای مهم بین المللی عنوان کرد: باید تلاش کنیم بستر حضور موفق ورزشکاران دارای معلولیت مهیا شود.
وی با اشاره به موفقیت‌هایی ورزشکاران ناشنوا و کم‌شنوای کشورمان در مسابقات مختلف، اظهار داشت: جامعه ورزش قدردان زحمات این عزیزان است و امیدوارم بتوانیم شرایطی را ایجاد کنیم که در ابعاد مختلف، ورزش در این حوزه گسترش پیدا کند.
وزیر ورزش و جوانان گفت: با تمام مشکلات ورزشکاران دارای معلولیت آشنا هستیم و تلاش می‌کنیم در رفع آنها بکوشیم.
وی مسئله اشتغال، توسعه فضاهای ورزشی، فراهم نمودن امکانات و تجهیزات برای انجام فعالیت‌های ورزشی، حمایت از ورزشکاران ناشنوا را بخشی از مسائل ورزشکاران ناشنوا دانست و تاکید کرد: درصدد هستیم یک معاونت را مسئول شناسایی و رفع مشکلات آنها کنیم.
وزیر ورزش و جوانان همچنین در خصوص اسکی‌بازان کشورمان این نکته را مورد توجه قرار داد که با توجه به پتانسیل اسکی ایران، باید تلاش شود در هر رویدادی نتایج بهتری کسب شود.
سجادی کسب تجربه در چنین رویدادهایی را بسیار مهم دانست و گفت: زیرساخت‌های طبیعی و وجود پیست‌های اسکی باید فرصتی برای برگزاری اردوهای تدارکاتی با سایر کشورها و میزبانی رقابت‌ها شود.
انتهای پیام/ http://asrehamoon.ir/vdchqmnzv23nkxd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما