تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۵
ایوب کرد، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان از رشد ۶۷ درصدی صادرات کالا از پایانه مرزی میرجاوه در ۹ ماهه سالجاری خبر داد.
رشد ۶۷ درصدی صادرات از پایانه مرزی میرجاوه/گاز مایع و گوجه فرنگی عمده کالاهای ارسال شده
به گزارش عصرهامون، ایوب کرد بیان کرد: ۷۶۱ هزار و ۵۷۱ تن کالا در ۹ ماهه سالجاری از طریق پایانه مرزی میرجاوه به کشور پاکستان صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با ۴۵۶ هزار و ۲۴۶ تن رشد ۶۷ درصدی در تناژ را نشان می دهد.

وی گاز مایع، گوجه فرنگی و هیدرو کرین را از جمله اقلام صادراتی از پایانه مرزی میرجاوه در این مدت عنوان کرد و گفت: پایانه مرزی میرجاوه به دلیل نزدیکی به مراکز جمعیتی کشور پاکستان از فعال‌ترین پایانه‌های مرزی کشور محسوب می‌شود که علاوه بر نقش آفرینی در توسعه مناسبات اقتصادی اشتغالزایی زیادی برای مردم استان به همراه داشته است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اینکه این استان با وجود مشکلات فراوان نظیر خشکسالی  روبرو است که بسیاری از حوزه های اقتصادی را تحت تاثیر قرار داده است به همین دلیل رشد و توسعه پایانه های مرزی استان به ویژه پایانه مرزی میرجاوه به منظور رونق مبادلات مرزی و ایجاد اشتغال مورد توجه این اداره کل قرار گرفته است.

کرد تاکید کرد: در این راستا این اداره کل به منظور افزایش داد و ستد مرزی و گسترش همکاری متقابل اقتصادی با کشورهای افغانستان و پاکستان طرح جامع توسعه پایانه های مرزی را مورد توجه ویژه قرار داده است.

وی افزود: توسعه اقتصاد منطقه‌ای و حمل و نقل بین المللی، افزایش مبادلات با کشورهای همسایه و پذیرا بودن خیل عظیم زائران پاکستانی عتبات عالیات از جمله مهمترین ظرفیت‌های پایانه مرزی میرجاوه است که در صورت تکمیل طرح توسعه سالن مسافری آن شاهد تسهیل و سرعت بخشی به جابجایی و تردد مسافران، ترانزیت و حمل و نقل بین المللی کالا در این مرز بین المللی خواهیم بود.
http://asrehamoon.ir/vdcdnk0foyt0os6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما