تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۵
عطاءاله اکبری از آغاز ساماندهی و مستند سازی اراضی تصرفی قبل از سال ۸۸ در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر و روستاهای واقع در حریم شهرهای استان خبر داد.
اراضی تصرفی قبل از سال ۸۸ در سیستان و بلوچستان ساماندهی و سند دار می شود
به گزارش عصرهامون؛ عطاءاله اکبری، مدیر کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان در جلسه بررسی مشکلات حوزه مسکن و شهرسازی شهر سراوان که با حضور نماینده مردم منطقه در مجلس، فرماندار و جمعی از مسئولان محلی در محل فرمانداری این شهر برگزار شد، بیان کرد: آغاز ساماندهی اراضی تصرفی قبل از سال ۸۸ در سیستان و بلوچستان بر اساس قانون الحاق موادی به قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن مورد توجه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در این راستا املاک تصرفی قبل از سال ۸۸ در شهرهای میرجاوه، زهک، نوک آباد، مهرستان، سوران، گلشن، هیدوچ، سیرکان و گشت با جمعیت کمتر از ۲۵ هزار نفر استان سند دار می شوند.

این مقام مسئول اضافه کرد: همچنین علاوه بر این شهرها، شهروندان ساکن در روستاهای واقع در حریم شهرها نظیر دایی آباد و شهرک گاوداران زاهدان، غفور آباد، جهاد آباد و هوشک سراوان و برهان آباد خاش نیز می توانند از مزایای این طرح بهره مند شوند.
 
وی با بیان اينکه این اداره کل به منظور تسریع در اجرای این قانون هماهنگی های لازم را با اداره ثبت اسناد و املاک استان انجام و تصمیمات لازم اتخاذ شده است، گفت: ضروری است هم استانی های گرامی ساکن مناطق ذکر شده با به همراه داشتن مدارک هویتی و قولنامه املاک خود به ادارات راه و شهرسازی سراسر استان جهت تشکیل پرونده مراجعه کنند تا سند دار شدن املاک آنها هر چه سریعتر انجام شود.

اکبری مستندسازی اراضی ملی را اقدامی جهادی در حفظ حقوق بیت المال اعلام و اظهار کرد: مهمترین رسالت حوزه املاک و حقوقی این ادره کل، حفظ و حراست از اراضی دولتی و دفاع از حق و حقوق دولت برای بکارگیری این ظرفیت در جهت توسعه سیستان و بلوچستان است.

انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdcjvievauqexxz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما